Otworzenie gabinetu kosmetycznego – ile może kosztować urządzenie salonu?

Otworzenie salonu kosmetycznego to świetny sposób na rozkręcenie własnego biznesu. Pierwszą kwestią, po znalezieniu odpowiedniego miejsca, jest określenie kwoty, która będzie przeznaczona na zakup wyspecjalizowanych urządzeń i pozostałych pomocy niezbędnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można kupić trochę później, gdy biznes zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do podstawowych usług, dostępnych w prawie każdym salonie kosmetycznym, zalicza się pedicure i manicure. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na precyzyjne wyposażenie kącików do tego typu usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort podczas zabiegu i pozwolą im się całkowicie odprężyć. Fachowa frezarka do manicure oraz lampa naświetlająca zadbają z kolei o to, by wykonany zabieg cechował się pięknym efektem końcowym Warto również zadbać o mniejsze przedmioty, takie jak pęsety, pilniki czy cążki – są one wyjątkowo często stosowane i dlatego powinny wyróżniać się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w okolicach 1000-1200 zł, porządna frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy salon kosmetyczny powinien również posiadać stanowisko do zabiegów na ciało i twarz, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. W tym celu potrzebny jest wygodny fotel (zobacz: fotel kosmetyczny) kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również podgrzewacz do wosku, sterylizator do narzędzi oraz urządzenia do robienia peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec należy również wspomnieć o potrzebnych meblach do umieszczenia preparatów kosmetycznych czy blatach do pracy – to one mają wysoki wpływ na komfort podczas pracy i tworzą pierwsze wrażenie o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości pozwolą na wykonanie fachowych zabiegów, które z pewnością zadowolą klientki. Inwestowanie w urządzenia niskiej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Ciekawą propozycją są także wielofunkcyjne urządzenia, zwane kombajnami kosmetycznymi. Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich zakupu często jest niższy niż cena każdego z tych kosmetycznych urządzeń z osobna.