Pasja jest bardzo istotne, ale także ważne jest to, aby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

Temat, jak różne są marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest poświęcenia mu kilkunastu sporych tomów. Znacie to, planujecie coś przez dłuższy czas, pewien projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście niezły, myślicie o tym jaki da efekt, jak niesamowicie spodoba się wszystkim interesującym się tematem. W końcu przychodzi dzień, kiedy to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty patrzysz na reakcję publiki i… nic szczególnego, a raczej klapa. Realność kolejny raz zwyciężyła.

biegam, bo lubię

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Co po takiej porażce pozostaje nam czynić? No tak, łatwo zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, ale czy takie działania załatwiają sprawę? Niekoniecznie. Choćbyśmy nie wiadomo, jak z nią walczyli zostaniemy tylko jak nieszczęsny Don Kichot walczący z wiatrakami. Istnieje podstawowa zasada, aby nie robić sobie nazbyt dużych nadziei, popatrzmy na zagadnienie z rozsądkiem i swego rodzaju pokorą, która uczuli nas na ewentualne niepowodzenie. Jeśli nastawimy nie nastawimy się na niewyobrażalny sukces spotka nas mniejsze rozczarowanie niż gdybyśmy spodziewali się aplauzu czy owacji na stojąco. Interesujące hobby: odpowiednie kabury i pasy nośne.

Kłopot ten jest istotny, jeżeli chodzi o wybranie studiów pośród młodzieży. Mają oni duże oczekiwania wobec wybieranych przez siebie kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, gdyż poznała kilka książek o niesamowitych wykopaliskach, w związku z tym pojawia się w głowie myśli: może ja także coś odkryję. Inna osoba chciałaby studiować muzykologię, bo bardzo interesuje się muzyką, to wręcz jej wielka pasja, hobbypoznała klasykę, grupy takie jak The Beatles lub Beach Boys, a także orientuje się we współczesnej muzyce, ma pojęcie co prezentują Radiohead. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo wydaje mu się, że zna się na polityce i chce zrobić karierę jako polityk.

Kliknij tu, sprawdź ofertę dym sceniczny naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Ogląda codziennie Wiadomości oraz Fakty, zna kilka książek, które każdy politolog musi znać. Tu rzeczy dla badaczy oraz odkrywców: poznaj więcej szczegółów.

A zaraz potem pojawia się rzeczywistość. I nasz niedoszły archeolog zamiast odkrywania czegoś niezwykłego dostaje szpadel i kopie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, wkuwa niejasne dla niego artykuły i dowiaduje się kolejny raz, że nie posiada słuchu muzycznego. Współczesna muzyka zaś dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku. Nieszczęsny przyszły student nauk politycznych trochę się zawiódł, gdyż co prawda zaczął nieźle i nawet wstąpił do młodzieżówki jakiejś partii, lecz przekonał się, że kto chce zrobić karierę w polityce, musi posiadać trochę inne cechy charakteru niż on sam.