Pielęgnacja ciała mężczyzn i kosmetyki użytkowane podczas golenia.

Istnieje stereotyp, który zakłada, że dbanie o wygląd i pielęgnacja własnego ciała to częściej domena płci pięknej niż mężczyzn. I jest to stereotyp rzeczywiście wiarygodny i szczególnie utrwalony nie tylko w kulturze, ale również w samej naturze mężczyzny. Inaczej niż kobiety, mężczyźni najczęściej nie widzą siebie jako obiektu adoracji, więc nie spostrzegają przyczyny, dla której musieliby szczególnie korzystać z kosmetyków czy przykładać się do pielęgnacji skóry.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto powody ku temu nie są jedynie zależne od psychiki – fizjologia każdego mężczyzny jest taka, że umożliwia nieco mniej starać się o swój wygląd zewnętrzny bez znacznego uszczerbku wizerunkowego – kremy męskie. Na przykład, mężczyźni posiadają o około 25% grubszą i bardziej owłosione ciało niż kobiety, co czyni ich bardziej wytrzymałymi na czynniki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka przyrodzona ochrona nie znaczy jednak, że panowie mogą o siebie nie dbać. Wciąż pozostaje przecież choćby kwestia golenia się. Brytyjski pisarz Somerset Maugham stwierdził swego czasu, że w każdym pociągnięciu brzytwą kryje się jakaś filozofia. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to zabieg, który zdaje się być jednym z najważniejszych zadań, z którymi zmierzyć się musi każdy facet co dzień rano w łazience (pomijając tych którzy zapuszczają brodę lub/i wąsy, oczywiście) – .

Czyż analizowany post nie jest niebanalny? Jeżeli tak twierdzisz, kliknij tu – zalecam tę stronę (https://www.zeccoro.pl/zlote-zawieszki), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu przyciągające oko artykuły.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma zapewne wypracowane metody i rytuały przy goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego przyrządu, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba również kosmetyków, które ułatwią nam czas spędzany przed lustrem. Najczęściej używany dziś specyfik to żel do golenia, nieraz stosuje się również kremy męskie po goleniu, aby złagodzić nieco piekące odczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy konserwatywni. Jednak na rynku pojawiają się coraz regularniej nowości, które warto przetestować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspierający likwidację wrastajacego zarostu – men-u.