Pielęgnuj swoje ciało o każdej porze roku

Bywają części ciała, o jakie troszczymy się częściej, ponieważ są odsłonięte o dowolnej porze roku. Istnieją jednak takie, które nierzadko skrywamy. To wszakże nie znaczy, że mielibyśmy przestać się o nie troszczyć.
Takim elementem są rzecz jasna stopy.

Blogerki pokochały biżuterię diva

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska

Trzeba dbać nie tylko latem, gdy ukazujemy je światu, gdyż ubieramy sandały. Pielęgnacja stóp jest prosta, wymaga minimum świadomości. Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż na stopach jest wiele gruczołów potowych.

Jeśli opisywany artykuł jest dla Ciebie interesujący, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj naturalne oleje – poznasz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Należy więc troszczyć się o higienę i codziennie zmieniać skarpetki lub rajstopy. To podstawa, ale wciąż sporo kobiet o tym nie pamięta. Każdego dnia należy także myć stopy. Dzięki takiej pielęgnacji nie będziemy pamiętać o odparzeniach albo grzybicy. Tylko w bogatej florze mogą się rozmnażać grzyby. Jeżeli chodzi o obuwie, decydujmy się na te płaskie, komfortowe z szerokimi podeszwami. Doskonale byłoby, gdyby posiadały miękką wyściółkę. Niewłaściwe buty doprowadzą do zdeformowania się stóp.

konsument

Autor: Glitter
Źródło: Glitter
Jeżeli tę podstawową pielęgnację mamy już za sobą, zadbajmy o poprawienie image/u naszych stóp. Sklep z kosmetykami rzecz jasna dobrymi oraz naturalnymi dostarczy nam niesłychanej inspiracji. Jeżeli przykładowo pękają nam pięty, dobrze jest na sen posmarować stopy solidną warstwą Kremu oraz nałożyć na noc skarpetki. Jeśli ów uciążliwy problem nas nie dotyczy posmarujmy stopy kremem nawilżającym profilaktycznie. Dobrze jest także przetrzeć stopy tarką, by usuwać naskórek oraz zrogowacenia. domowe sposoby to wszakże nie wszystko.

Raz na miesiąc udajmy się do kosmetyczki, aby zafundować stopom kojący okład z parafiny. Dobrze jest używać regularnie zmiękczającej soli, peelingu i innych specyfików. Zadbane stopy to wygoda nie tylko w lecie lecz także jesienią.