Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można znaleźć? Zobacz, co jest teraz modne

Jedną z bardziej istotnych uroczystości w życiu dziecka , które dorasta w rodzinie wierzącej w Chrystusa jest przyjęcie I komunii świętej. Rodzice pociech przystępujących pierwszy raz w życiu do tego sakramentu pragną, aby dzień ten był ważny pod każdym względem. Przykładają więc dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się teraz ogromną popularnością, jakie są wybierane przez rodziców najczęściej?

komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu dziewczynki, które po raz pierwszy przystępowały do komunii świętej miały na sobie suknie, które były miniaturkami sukien ślubnych. Natomiast chłopcy zakładali garniturki. Taki widok w w zdecydowanej większości naszych kościołów jest na chwilę obecną coraz rzadszy – sprawdź więcej. Coraz bardziej popularna staje się bowiem alba komunijna. Alba komunijna jest dzisiaj tak popularna, że jest równie chętnie zakładana przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości dzieci podczas mszy świętej pierwszokomunijnej mają więc identyczne stroje, na odrobinę szaleństwa rodzice pozwalają sobie dopiero po zakończeniu uroczystości w kościele. Nadal jednak panuje bardzo dużą dowolność w wyborze dodatków komunijnych. Jakie są więc najczęściej stosowane dodatki komunijne?

Dodatki komunijne to bez wątpienia dla dziewczynek wianuszki.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis dobry fotograf wrocław, który też posiada interesujące materiały.

Wybór wianuszków jest bardzo duży. Znaczna część z nich to modele ozdobione atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Zdecydowana większość z nich posiada wbudowane elastyczne druciki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie wianuszka do kształtu głowy dziecka. Czasem mamy zamiast sztucznych wianuszków stawiają na wianuszki z żywych kwiatów. Tutaj możliwości wyboru nie są już tak duże, są ograniczone przez dostępność kwiatów w maju – zajrzyj na Najczęściej kupowane są stokrotki. Częstym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i i szyte z myślą o pierwszej komunii chusteczki. Te ostatnie są bardzo często zdobione wykonanym ręcznie haftem lub wykonaną również ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem niezwykłym nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny. Dla rodziców związane jest to jednak z wielkimi wydatkami.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która też Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu kwestii.

Oprócz alby rodzice kupić muszą mnóstwo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia wyglądać naprawdę wyjątkowo.