Pocenie się wydaje się być normalną sprawą dla każdego organizmu. Zatem nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować, jeśli przytrafia nam się to nieczęsto

Pot jest potrzebny każdemu człowiekowi. Bez pocenia się bylibyśmy bezradni wobec sporej liczby bakterii. Toteż tworzy on pewną fizjologiczną warstwę ochronną.

Jednakże jeśli pocimy się nazbyt obficie, to zapewne będzie to miało zły wpływ na nasze morale – źle czujemy się w towarzystwie obcych osób, wstydzimy się zbyt dużej potliwości. Należy wówczas pomyśleć nad powodami takiej sytuacji.

Sprawa nadpotliwości nie dotyczy nazbyt wielu osób. Szacuje się, że jest to zaledwie 1% ogółu. To co nierzadko zdaje nam się być nadpotliwością zwykle jest reakcją na stres, aurę lub ostre potrawy w restauracji. Jednakże Ci, których naprawdę dotyka ten problem, powinni pomyśleć się nad terapią.

Kiedy czytasz o posiadającej fascynującą Ciebie treść nowej witrynie, to wcześniej zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których pobiera ona dane.

Czasami warto także zrozumieć powód takiego stanu. Nierzadko są to schorzenia takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, zakażenia, zatrucia albo rak – więcej.

Krem nawilżający

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeśli jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego i interesuje Cię leczenie nadpotliwości Wrocław posiada rewelacyjne kliniki, gdzie stacjonują specjaliści w tej materii. Na umówionym spotkaniu na pewno będziesz dokładnie przepytany o momenty, w których się pocisz. Po uzgodnieniu faktów doktor (klinika stomatologiczna kraków) przystąpi do stosownego leczenia. Ma możliwość zaproponować zmianę stylu życia, kremy lub nawet kurację z wykorzystaniem toksyny botulinowej – Dermamed.

Bazuje ona na zablokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe za pomocą malutkiej igły. Wynik jest niesamowity i jest widoczny nawet przez prawie rok.