Kluczowe zasady codziennej pielęgnacji twarzy

W obecnych czasach kobiety z wielką dbałością podchodzą do kwestii swojej aparycji. Każdego dnia troszczymy się o swą cerę pragnąc, by wyglądała idealnie. Ilość kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna, w dzięki czemu każda z nas ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Najistotniejszejest, żeby kupując różnego rodzaju specyfiki robić to uważnie, zgodnie z potrzebami naszej skóry.

W szczególności musimy skoncentrować się na pielęgnacji skóry naszej twarzy. Jest ona szczególnie wymagająca i wrażliwa. Częste obciążanie jej makijażem sprawia, iż jest ona bardzo podatna na powstawanie różnego rodzaju niedoskonałości, takich jak np. zaczerwienienie, wągry, wypryski czy rozszerzone pory. Sposobów walki z takimi problemami jest wiele – problem z rozszerzonymi porami. Co najważniejsze, powinnyśmy dbać o codzienną higienę, czyli każdego dnia używać żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu. Ich rodzaj bezwzględnie musi być dobrany zgodnie z naszymi potrzebami, czyli np. jeżeli mamy cerę suchą i skłonną do alergii, nie powinnyśmy zdecydowanie stosować kosmetyków do cery tłustej, które doprowadzą u nas do jeszcze większego wysuszenia skóry. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki konkretnie żel czy krem wybrać, zawsze można poprosić o pomoc konsultanta lub farmaceutę.

rozszerzone-pory-kobieta

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie również nabywając kosmetyki służące do makijażu, należy być bardzo ostrożnym. Mnóstwo osób ma kłopoty z alergią na dany składnik fluidu lub pudru, dlatego też dobrym rozwiązaniem okaże się sprawdzenie, czy dany produkt nie będzie dla nas szkodliwy. Co najważniejsze musimy jednak decydować się na kosmetyki (EKERT – cyrkonie na paznokcie) najmniej obciążające naszą skórę. Delikatny make-up podkreślający nasze atuty, a jednocześnie działający dobrze na naszą skórę to klucz do sukcesu. W tej kwestii, oprócz prawidłowo dobranego podkładu i pudru istotny jest także balsam do ust. Nawet jeśli preferujemy klasyczną szminkę, warto dodatkowo nałożyć na usta odrobinę najzwyklejszego błyszczyka czy bezbarwnej pomadki. Dzięki takiemu zabiegowi nasze usta pozostaną odpowiednio nawilżone i zadbane.

Liczba dostępnych na rynku kosmetyków służących zarówno do pielęgnacji cery, jak również do makijażu jest ogromny – balsamy do ust na To o czym musimy zawsze pamiętać, to dobranie takich specyfików do potrzeb naszej skóry. Jeżeli źle wybierzemy krem czy podkład, skutki mogą być fatalne i ciężko będzie je potem zniwelować. Udając się do drogerii miejmy wobec tego zawsze głowę na karku i decydujmy się tylko na sprawdzone, dobrze dopasowane produkty!