Polska moda i dodatki

Polska jest krajem bardzo pięknych kobiet, to potwierdzi każdy, kto odwiedza nasz kraj chociaż raz w życiu. Nie dziwi zatem, że w Polsce nie brakuje dobrze zapowiadających się modelek i co za tym idzie projektantek modowych.

Jedną z takich jest z całą pewnością Domi Grzybek. Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi swą profesjonalną karierę stylistki mody zaczęła rok temu. Jej stroje charakteryzują się tym, że są one utrzymane w stylu casual, który jest modny pośród młodych. Stroje stworzone przez młodą łodziankę zostały już wyróżnione przez gro uznanych pism tj. Elle, Glamour czy Vanity Teen. Również znani projektanci wyjątkowo przychylnie wypowiadają się na temat projektów Domi Grzybek.

Sama Domi Grzybek otwarcie mówi o tym, że ją możliwość szycia ubrań niezmiernie uszczęśliwia. Mówi również o tym, że to co zakładamy na sobie każdego dnia nie może wprawiać nas w kiepski nastrój. Dla pewnych osób przecież stroje mogą się okazać swoistym nośnikiem informacji. Odzież ma dla niej w sobie pewien zakamuflowany komunikat, który należy potrafić jedynie prawidłowo rozszyfrować.

Autor: Clearly_Ambiguous

Pełna szczęścia moda to taka, która sprawia, iż wokół nas dostrzegalna a także odczuwalna jest olbrzymia dawka energii. Moda ma więc pobudzać i wprowadzać nas w optymistyczny humor. Takimi regułami kieruje się w swojej pracy Domi Grzybek.

W nieco innej działalności realizuje się inna młoda Polka, jaką jest Pola Zag. Jej domeną jest projektowanie biżuterii. Jak każda z pań Polaga Zag uwielbia mieć, coś co jest wyjątkowe. Jej przygoda z tworzeniem biżuterii rozpoczęła się w chwili, gdy nie mogła zakupić bransolety pasującej do jej gustu. To zachęciło ją do zaprojektowana czegoś tylko dla siebie. Z upływem czasu zainteresowanie jej projektami stało się tak olbrzymie, że powstawały kolejne ręcznie zrobione kolekcje, którymi zachwycają się panie nie tylko w naszym kraju. Pola Zag tworzy niewiarygodne rzeczy, które są dużą alternatywą dla powszechnie spotykanej biżuterii. Od niej odróżnia się w zasadzie wszystkim, zaczynając od unikalnej formy, skończywszy na materiałach, które zostały użyte do jej wytworzenia.