Medycyna estetyczna – które zabiegi są popularne?

W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, które oferują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami, ale również poprawić komfort życia. Aktualnie najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze, ale także zmian w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Teraźniejsza medycyna estetyczna pozwala na usuwanie blizn po wypadkach, brzydkich tatuaży i nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest również wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu rozstępów po ciąży czy stracie dużej ilości kilogramów. Jeśli chodzi o rozstępy usuwanie takich zmian możliwe jest kilkoma metodami- . Oczywiście możemy próbować pozbyć się ich sposobami domowymi, przykładowo za pomocą kremów, ale gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej zostawić w rękach specjalistów.

Pragniesz zgłębić także inne pokrewne materiały, jednak nie wiesz, gdzie ich szukać? Bez nerwów – przeczytaj więcej w serwisie (https://studioessenza.pl/manicure-wroclaw).

Dzisiaj placówki medycyny estetycznej zapewniają w owym następujące zabiegi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mikrodermabrazję, mezoterapię oraz laseroterapię. Najlepsze efekty najczęściej otrzymuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze wyniki takiej metody, należy zaplanować serię zabiegów w precyzyjnych odstępach czasu, zalecanych przez lekarza.

Kolejnym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego mnóstwo osób, jakie chciałyby zmodyfikować kształt nosa na różny sposób – poprawić symetrię, długość lub szerokość, usunąć garbek, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa.

Korci Cię, by zostawić szczerą ocenę pod tym wpisem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz z www zostanie przez nas przestudiowany z przyjemnością.

Korekcja nosa może więc dotyczyć całego nos, czyli części chrzęstnej jak i kostnej bądź też tylko części chrzęstnej- więcej info. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wyników konsultacji oraz przeprowadzonych badań. Cięcie tworzy się w wewnętrznej części nosa i zszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma więc jakichkolwiek widocznych dla otoczenia na skórze.