W poszukiwaniu ideału

Dzisiejszą rzeczywistością rządzą nie tylko pieniądze – we współczesnym świecie musimy umieć zaistnieć, w dzisiejszym świecie trzeba być modnym, pięknym i zdrowym. Każdego dnia w sieci niejedno forum o dietach czy równie ogromnie popularne forum o suplementach wizytuje setki osób, które pragną sprawdzić jak być zdrowszym, piękniejszym i tym samym bardziej atrakcyjnym dla otoczenia.

sport

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Panie odwiedzają fora o urodzie, o stylizacji, wielu panów zaś wchodzi na forum o treningach, a bardzo często również na forum o sterydach – trzeba przecież mieć idealną sylwetkę, bowiem to ona skupia uwagę ludzi. Kult ciała dominuje, ale nie tylko – poza tym, że chcemy doskonale wyglądać, chcemy być również atrakcyjni pod innym względem – chcemy się wyróżniać i być kimś nietuzinkowym.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić prawdziwość danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj info u źródła (http://theomarvee.com/13-oferta?pro=proaccount?pro=proaccount) a uzyskasz stuprocentową gwarancję w takiej kwestii.

Jednak czy to nowość?

Wydaje się, że naturalnie nie – od zawsze ludzie chcieli posiadać coś co pomoże im się wybić z tłumu, w ciągu wieków zmieniają się tylko formy i instrumenty za pomocą których człowiek chce taki rezultat osiągnąć. Pewne jest, że nie powinno się oceniać pogoni za cudzą akceptacją, ani w przychylny, ani w nieprzychylny sposób – choć jak wiemy tendencję do oceniania innych ma w rzeczywistości każdy z nas. Dla jednego osoba, która zagląda na forum o sterydach będzie przykładem „gogusia”, który jedynie siłą mięśni może faktycznie zaistnieć – dla samego takiej osoby, będzie to natomiast standardowy krok ku realizacji samego siebie. Pewne jest jednak także, że za złe nie można uznać pragnienia bycia lepszym – przecież na tym w istocie polega samorozwój.

Człowiek chce pokonywać siebie, swoje słabości i tym sposobem dążyć do jakiegoś ideału, który utkwił w jego głowie. Ale jaki jest współczesny ideał człowieka? Czy można uznać, że jest to właśnie ktoś piękny, zdrowy i bogaty? Czy do tego właśnie stanu pragnął dążyć wszyscy? Wydaje się, że sama pogoń za ideałem nie jest niczym niewskazanym, niewskazane mogą być co najwyżej środki za pomocą jakich chcemy ten stan osiągnąć.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z owego intrygującego zagadnienia? Zatem najlepiej trafiłeś. Po prostu kliknij tu (http://www.zdrowiejwoczach.pl/pl/75-kawa) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Pamiętajmy, że wszystko jest dobre, o ile wybieramy z namysłem i z umiarem. No i przede wszystkim – zgodnie z samym sobą i swoimi rzeczywistymi – a nie jedynie narzuconymi przez innych – wymogami.