Problem ze znalezieniem efektywnego sposobu na pozbycie się zarostu

Golenie to jedna ze standardowych czynności realizowanych przez większość mężczyzn. Chociaż jest ona zwykle robiona rutynowo i nie sprawia większych kłopotów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą pojawić się utrudnienia ze skutecznym zniwelowaniem niepotrzebnego zarostu.Problem pojawia się, kiedy mężczyzna ma bardzo twardy zarost, który trudno usunąć z udziałem klasycznych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem pod tym względem jest z pewnością brzytwa na żyletki, czyli zupełnie inna forma golenia. Standardowa brzytwa jest aktualnie rzadziej stosowana do pozbywania się zarostu, natomiast brzytwa na żyletki jest najczęściej kupowana przez mężczyzn, którzy mają na co dzień problemy ze skutecznym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia (dowiedz się o brzytwie na żyletki).

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele problemów pojawia się także, kiedy golenie nie jest przeprowadzane w odpowiednim kierunku. Każda skóra (https://www.dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki bądź maszynką w nieodpowiednim kierunku może doprowadzić do przykrych powikłań. Do jednych z nich zalicza się wrastający zarost, który może być wyjątkowo bolesny ).

Co więcej, najczęściej wrastający zarost jest dodatkowo nieestetyczny, dlatego jest on bez wątpienia niepożądanym efektem golenia.

Masz ochotę zgłębić więcej danych na ten temat? Więc odsyłam do linka (https://spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-urody/kosmetyka-ciala/upiekszanie/ujedrniajacy-masaz-miodowy), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących danych nakreślających przedstawiany wątek.

Oprócz nieodpowiedniej techniki golenia wrastający zarost pojawia się również wtedy, kiedy mężczyzna stosuje nieodpowiednie narzędzie do usuwania zarostu. Dlatego też brzytwa na żyletki, choć jak można by sądzić jest dość archaicznym i mało komfortowym narzędziem, jest również często wybierana przez mężczyzn.

W drogeriach możemy natomiast dostać rzeczywiście sporo produktów, jakie mogą złagodzić podrażnienia po goleniu. Do jednych z nich zalicza się często stosowana woda kolońska , jaka dla wielu panów stanowi w zasadzie rodzaj perfum. Woda kolońska aktualnie straciła nieco na znaczeniu, ponieważ na rynku jest naprawdę bogata oferta rozmaitych kosmetyków do zastosowania w związku z goleniem. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, których zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Szeroki wybór, jeżeli chodzi o kosmetyki do golenia sprawia, że często mężczyźni mają problem z wybraniem najlepszych preparatów. Wiele zależy także od rodzaju skóry oraz oczywiście od genów.