Przesuszone włosy, szara skóra na twarzy, to jeszcze nie koniec świata – dzisiejsze kosmetyki śpieszą na pomoc

Na niekorzystny stan włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ekspansywne zabiegi do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale wystawiane na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Kiedy włosy robią się suche, kruche oraz skłonne do wypadania, odpowiednim wyjściem staje się ich skuteczna regeneracja.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwi w tej sytuacji fakt, iż kosmetyki (EKERT – folia transferowa) przeznaczone do tego celu stają się bardzo energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków – Jak woda morska wpływa na słowy?.

Produkty do ochrony proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie niezwykle popularną, z przyjemnością wykorzystywaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Preparaty te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie rozprowadzić.

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki lub odżywki ochronne, które nakłada się na parę minut, a potem zmywa. Zimą trzeba poszukać balsamów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest również ekologiczną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne działają na naszą cerę całorocznie. Porą zimową słońce oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Także podczas marszu nie zapominajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry kremem z ochroną UV. Trzeba zakupić preparat z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko w górach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy również o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – Fakty i mity o wazelinie. Firmy pielęgnacji specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których uroda (dermaroller wibracyjny) jest istotna ale mają mało czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest uzyskanie natychmiastowych i namacalnych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym pomysłem są również rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny aromat. Gdy mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, trzeba dodać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.