Rośliny w domu

Fototapety w kwiaty

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Jeśli obawiamy się, że zapomnimy o nawadnianiu roślin, warto kupić nie wymagające kwiaty, czy rośliny takie jak bambusy, kaktusy czy dracenę. Subtelnie i delikatnie wyglądają wszelkiej maści paprocie, pamiętać należy jednak o tym, że najlepiej rosną w przyciemnionych miejscach. Zdecydowanie mocniej nasycone kolorem będą orchidee.Przedstawiciel domu

Posiadając dom z ogrodem normalne jest, iż chcielibyśmy aby został on naszą okoliczną wizytówką. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę muszą być przystosowane do polskich pór roku. Przy ich wyborze kierować możemy się też ich żywotnością.

Ciekawi Cię istotna oferta (http://www.artimbo.pl/panele-ogrodzeniowe,g60.html) sprzedaży podobnego artykułu? Zachęcamy zatem do wejścia w poniższy link. Tam znajdziesz ich znacznie więcej.

Jeśli chcemy, aby kwiaty przetrwały dłużej niż jeden sezon lub rok, zdecydować powinniśmy się na byliny- wieloletnie rośliny, które zimę spędzają w ziemi. Najbardziej popularne kwiaty wybierane do ożywienia ogrodu to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie można jednak zapominać, że wszystkie one, niezależnie czy wieloletnie czy roczne wymagają systematycznej pielęgnacji, nawożenia oraz odchwaszczania.

Niewielkie kwiaty kaktusa

Autor: Holy Outlaw
Źródło: http://www.flickr.com

Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jak już zaczynają dojrzewać, nie tylko oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn ale działają również kojąco dla nas samych. Po całym dniu spędzonym w pracy ulgą dla ciała i oczu jest spędzenie chociaż kilkunastu minut w ich otoczeniu. Wzrok zmęczony od pracy przy komputerze odpoczywa patrząc na zielone tło, a w płuca dostaje się dawka czystego tlenu.