Rozstępy – niesłychanie ważny kłopot, z którym boryka się dużo kobiet

Stanowią linijne ubytki w głębokich warstwach skóry. Przyjmują formę wrzecionowatych pasm. Przeważnie występują na udach, pośladkach a także biuście.
Powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny.

olejek

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
zabiegi na rozstępy
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Z owym problemem walczy przeszło siedemdziesiąt procent kobiet w różnym przedziale wiekowym. Należysz do wspomnianej grupy? Brzydko wyglądające czerwone lub białe „pręgi” spędzają Ci sen z powiek? Bez obaw wcale nie musi tak być. I choć nie da się ukryć iż usuwanie rozstępów jest bezsprzecznie trudnym procesem, to może zakończyć się sukcesem. Wystarczy poddać się serii specjalistycznych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jakich? Na rynku znaleźć można nader bogatą ofertę. Dermabrazja mechaniczna, mezoterapia, laser (zobacz: laser na naczynka) frakcyjny, peeling oczyszczający, karboksyterapia – wyliczać można bez końca. Pojawia się jednak pytanie: jakie zabiegi na rozstępy są najefektywniejsze? Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo dużo zależy bowiem od tego, na jakim etapie „rozwoju” znajdują się rozstępy. Dermabrazja oraz peelingi, złuszczając skórę powodują, że zmiany stają się mniej widoczne, ale ich całkowicie nie eliminują.

Teraz rekordy popularności bije radiofrekwencja mikroigłowa, czyli najprościej mówiąc terapia polegająca na jednoczesnym nakłuwaniu i stymulowaniu skóry za pośrednictwem fal radiowych. Opisana metoda umożliwia nie tylko efektywne „pożegnanie” rozstępów ale także usuwanie blizn Warszawa a także zmarszczek.

Więcej na stronie