Rzuć okulary – przekonaj się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej popularną metodą korygowania wad wzroku.

Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, jednak masz za dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne wykonywanie obowiązków na co dzień? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże ten problem

.

Można śmiało powiedzieć, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych urządzeń współczesnego życia. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem czy pociągiem, zajrzeć do pobliskiej kawiarni, żeby ujrzeć, jak w obecnych czasach ludzie spędzają czas.

Jeśli podoba Ci się omawiany wpis, kliknij ten link – na pewno również warto zobaczyć ponadto (www.ortodoncjabecker.pl/) następny dający do myślenia materiał!

Wiele osób pogrążona jest w swoich smartfonach, tabletach, komputerach czatując, przeglądając rozmaite witryny i fora, albo śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu czy kawiarni wiele z tych osób rusza do firm na wielogodzinną pracę przy komputerach. Nie trzeba zaznaczać, że taki styl życia niekorzystnie wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami lub też podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – aby zamówić okulary (www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12). Ci, którym okulary przeszkadzają w codziennej pracy wybierają soczewki kontaktowe, choć ich użytkowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu przeszkodzić w realizacji kursu i egzaminu na prawo jazdy. Jednak nie jest to koniec świata. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy zastosowaniu okularów, ale również lasera- na czym polega korekcja wzroku. I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak wygórowane cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowa korekcja wzroku przeznaczona jest zazwyczaj dla osób, które skończyły 20 lat życia. Według danych jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego rodzaju umożliwia zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii – w przypadku krótkowidzów), do 6dioptri – wprzypadku nadwzroczności oraz do 6 dioptrii – w przypadku astygmatyzmu. Warto jeszcze zauważyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym (poprzez zastosowanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Natomiast ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest minimalne.

Większość osób odrzuca tę formę korekcji wzroku, nie wiedząc tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależy od wybranej metody i waha się między 2100-2900zł za jedno oko. Patrząc na koszty takich zabiegów sprzed 10 lat są one mniejsze o około połowę-

Z kolei uwzględniając koszty nabycia jak i okresowej wymiany szkieł i oprawek, a do tego używania soczewek, czasem bardziej opłacalna może się okazać korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.