Scrapbooking to przystrajanie fotografii w ciekawy sposób

Fotografie są malowniczym zbiorem wspomnień chwil, które przeżyliśmy. A jeszczeuroczo zaaranżowane zdjęcia, są niczym miód na nasze serca. Techniką, dzięki której nasze prywatne kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że spoglądając na kartę wakacyjnym zdjęciem ujrzymy nie tylko samą fotografię, ale zasuszony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, list z wyznaniem miłosnym, otrzymany tego spotkania… Dlatego, że formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie momentów w papierową oprawę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, dawno temu, zaczęto nadawać wspomnieniom tę niezwykłą formę – fotografie wklejone do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii ilustrowano odręczną notatką lub wycinkiem z gazety i… the end.

Oczekujemy Ciebie! Zatem jesteśmy w witrynie – nasze nowe teksty pełne interesujących wiadomości są już opracowane. Należy tylko kliknąć w link.

Przeglądanie albumów zabierało nas więc w sentymentalną podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą scrapbookingu jest to, iż jesteśmy w stanie samodzielnie kreować nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Czasopisma, małe przedmioty, które bez trudności zaprezentować w albumie, resztki materiałów, a zatem wszystko to co związane jest z naszą przeszłością – nic przecież nie kosztują. Oczywiście jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, że można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, czyli kolorowych papierów, stempli czy dziurkaczy.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to też technika dekorowania – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie stworzony album na zdjęcia?
Chwytanie zdarzeń za pomocą na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z uwiecznioną na zdjęciu chwilą, może stać się wielką pasją, dzięki której opanujemy sztukę łączenia wspomnień z własną kreatywnością.