Slayer i Coma – muzyczne ewenementy

Choć współcześnie popularnych i znakomitych jest ogrom zespołów rockowych, to Slayer jest absolutnie tym, który zdecydował o teraźniejszości thrash metalu, a i obecnie są jedną z najchętniej wznawianych grup. Ten sławny zespół podbił krytyków swym doskonałym podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te wysoce rozwinięty amerykański zespół podbił publiczność swoim zapadającym w pamięć brzmieniem, nowatorskim podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zyskały status złotej płyty w Stanach, a sam zespół zyskał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer miały w sobie elementy hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w w średniowieczu był uważany za diabelski dysonans) . Szczególnie Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego ślady można odnaleźć w krążkach Hell Awaits.

Popularny i ceniony Slayer jest znany z niezwykłego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał tylko rolę supportu innych zespołów i koncertował covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu krążka Show No Mercy rozpoczęli karierę w thrash metalu. Ta chwila zdecydowanie stanowiła istotny czynnik popularności zespołu Slayer, który do teraz cieszy się nieodważalną popularnością ,jak również posiada ogromne rzesze melomanów na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze odmiennych miłośników muzyki mogą zwłaszcza silnie poruszyćniesamowite nowe wydania ich wystąpień. Równie słynna Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam. Jest sporo tam również nietuzinkowych tytułów piosenek i nowatorskich dźwięków.

Na początku odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy nauczycielka szkoły czasopismo naszego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

dzięki współpracy z Kazikiem – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny wątek oryginalnego brzmienia Comy.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to żeby uzyskać podobne dane na podnoszony temat, spójrz na informacje, one z pewnością też przykują Twoją uwagę.

Coma do teraz cieszy się nadzwyczajną sławą oraz posiada nadzwyczajne rzesze fanów w całej Polsce, a w obecnych czasach usiłuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych albumów wielkich muzyków wybornie może poradzić sprzedawca wykwalifikowanego, bogato zaopatrzonego portalu muzycznego. Zazwyczaj najlepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie bez wątpienia zapewni Coma .

.