Spływ kajakowy na weekend

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy nadchodzi długo wyczekiwany piątek, można snuć plany, jak spędzić te dwa dni wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. Wiosną jest dużo okazji by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na łonie przyrody z najbliższymi. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Idealną propozycją może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Na terenie Polski jest jest udostępnionych kilka atrakcyjnych tras. Jednak jeśli nie mamy czasu na większą eskapadę lub nie mamy doświadczenia w wiosłowaniu, można wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż koryta rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i centralnej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki to 319 km. koryto rzeki płynie przez Wyżynę Krakowsko- Częstochowską, Niziny Środkowopolskie oraz Nizinę Środkowomazowiecką i pod wsią Ostrówek wpada do Wisły. Jest to region geograficzny nazywany Doliną Środkowej Wisły. Wzdłuż brzegu rzeki jest położony także ścieżka turystyczno rekreacyjna.

Wystarczą dwa zestawione ze sobą luźno słowa: kajaki Pilica, by dać się ponieść różnym atrakcjom, które można napotkać aż na trzech ciekawych trasach różnej długości:
– Budy Michałowskie- Warka- trasa 16 km
– Białobrzegi- Warka- długość 28 km
– Przybyszew- Warka- długość 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można wybrać odpowiednią trasę, a eskapadę dodatkowo urozmaicić piknikiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić miły letni wieczór, podziwiając wyjątkowo bujne zieleń i widoki w tamtych okolicach. wyszukując w internetowej wyszukiwarce “kajaki Warka” lub “pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które organizując spływy, urozmaicają je ogniskami, zbieraniem jabłek. co istotne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, organizuje również transport na miejsce wpłynięcia kajaku na rzekę. Ceny są również przystępne.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis sklep jeździecki, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Przykładowo wypożyczenie całego wyposażenia na cały dzień wynosi 150 zł. Można także dowiedzieć się co warto zobaczyć na trasie. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zacumować do brzegu i zobaczyć wyjątkowe zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już witaj przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również atrakcyjna forma na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można rozmawiać kiedy się ściemni.