Metody na to, jak dbać i cerę zimą

W okresie zimowym powinno się wyjątkowo dbać o skórę twarzy. Jest ona wystawiona na niskie temperatury na zewnątrz oraz gorące, suche powietrze w środku budynków, jakie niezwykle niedobrze wpływają na jej formę oraz kondycję. Dlatego, chcąc zachować zdrowy i korzystny wygląd cery, powinniśmy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Ważne jest wykorzystywanie dobrej klasy kremów do twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że bez względu na okres w roku, fundamentem pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie wklepujmy jednak kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, bowiem to może zadziałać źle na naszą cerę. Przed samym wyjściem dobrze jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To zagwarantuje śladową warstwę chroniącą na twarzy, przez co cera będzie bardziej odporna na niskie temperatury oraz zimno. Co ciekawe, już sam makijaż, a konkretnie fluid plus puder stanowią pewnego rodzaju powłokę zabezpieczającą skórę przed zanieczyszczeniami i niską temperaturą.

Jak widać więc, specyfiki te pomagają nie wyłącznie do upiększenia czy wyeksponowania urody, lecz mają odmienne dobre zastosowania. Nigdy nie zapominajmy też o szmince ochronnej na usta. Wargi są w zimie bardzo narażone na zranienia oraz wysychanie, ciągłe nawilżanie oraz ochrona są więc w ich przypadku bardzo potrzebne! W sezonie zimowym nadal trzeba naturalnie stosować różnego typu kosmetyki do cery, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj też nie powinniśmy diametralnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Jeśli więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzenie porów) i dermatolog Edyta Englander przepisał nam medyczny krem, maść czy innego rodzaju lekarstwo, to oczywiście stosujmy go stale, pamiętając jednak o dodatkowej ochronie i pielęgnacji, o której wspomniano powyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o cerę, należy wspomnieć także o włosach, bowiem te także są mocno narażone na zniszczenia w zimie. Niskie temperatury na dworze a także gorące powietrze w środku mieszkań czy domów powodują, że włosy stają się bardzo suche, łamliwe i elektryzujące się.

Jeżeli myślisz, że omawiana tematyka jest zajmująca, wejdź na ten link, w najświeższej ofercie też przeczytasz coś godnego uwagi.

W tym przypadku również warto zainwestować w odpowiednie nawilżenie w postaci szamponów, odżywki, maseczek lub serum do włosów. Zawsze miejmy także czapkę bądź innego typu okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy nasze włosy, lecz, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie jest przecież najważniejsze.