Sposoby na zmarszczki

Czujesz się utrudzona bezustanną walką ze zmarszczkami? Nie poddawaj się! Istnieją metody gwarantujące dużą redukcję bruzd.
Najlepszą i najprostszą strategią na zachowanie młodego wyglądu bez interwencji chirurga jest po prostu pielęgnacja skóry a także prowadzenie zdrowego trybu życia.

w ośrodku SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
Przede wszystkim praktykować sport. ćwiczenia aktywizują krążenie , co aktywuje dostarczanie potrzebnych komponentów jak też tlenu wprost do spragnionej skóry. Ćwiczenia aerobowe wpływają na funkcjonowanie serca, zaś siłowe „budują” mięśnie, które napinają skórę od środka. Nie pal , staraj się także nie spędzać czasu w zadymionych wnętrzach. Nawet bierne palenie papierosów zabiera cerze cenne odżywcze składniki i – co najistotniejsze – tlen. Szkodliwe substancje wywołują również podniesienie się ilości wolnych rodników w organizmie, co jest kluczową przyczyną powstawania bruzd.
Kieruj uwagę na to, co masz na talerzu. Zalecane jest wypijanie dużej ilości płynów – herbat i wody, jak też spożywanie dużej ilości owoców i warzyw. Nie zapominaj o spożywaniu ryb mieszczących kwasy omega-3 (na przykład makreli, tuńczyka) trzy razy w tygodniu. Tego rodzaju zdrowa przeciwzmarszczkowa dieta daje organizmowi witaminy, antyoksydanty oraz minerały, jakie są najlepszym orężem do wojny ze starzeniem . Na pewno unikaj silnie przetworzonej oraz „ulepszonej” żywności.

Chemia zawarta w sztucznie poprawianych produktach ujemnie wpływa na organizm, nie dostarczając mu komponentów odżywczych, jakich potrzebuje. Unikaj długofalowego przebywania na słońcu. Jeśli musisz wyjść z domu w słoneczną aurę, zakładaj jasne ciuchy i kapelusz. Stosuj kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy.