Staranna i utrwalona fryzura na początkowe jesienne dni

Przesuszone ostrym słońcem włosy, opornie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, żeby zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to niezastąpiony kosmetyk w każdej łazience. Ułatwiają układanie fryzury, utrwalają ją, a kosmykom dają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać pianki do włosów znanych producentów. Inaczej niż lakiery, nie sklejają ani nie przylizują kosmyków. Wyróżnia je też wyjątkowa wydajność, gdyż do umocnienia kosmyków potrzebna je zaledwie odrobina specyfiku. W wypadku krótkich włosów będzie to kulka wielkości orzecha włoskiego, natomiast w wypadku dłuższych pasm – kula rozmiarów mandarynki.

Kosmetyk należy równomiernie wetrzeć w pasma, ale nigdy w skórę na głowie. Później pasma należy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je układać za pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wysuszeniu pasma są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów najczęściej wzbogacone są o specjalne substancje, które ochronią kosmyki przed wysoką temperaturą, dlatego też powinniśmy używać kosmetyku także przed wyprostowaniem włosów. Taka fryzura sprawdza się przy każdej okazji, zarówno w pracy, jak i na prywatnym spotkaniu.

polecane prostownice do włosów

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku systematycznego prostowania kosmyków, dobrze jest zainwestować w sprzęt wysokiej klasy.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj nawierzchnie poliuretanowe podobne materiały – one także są wartościowe.

Dostępne w polskich sklepach prostownice do włosów różni stopień ochrony kosmyków. Dobrze wytypować spośród nich taką, która działa efektownie, ale zarazem łagodnie.

Czy wymagasz następnej porcji takich publikacji przedstawionych w tak samo komfortowy sposób? Nic trudnego – kliknij tu – zalecamy ten portal.

Prostownice do włosów różnią się ilością dostępnych funkcji, zmienna jest także cena. Ich koszt wynosi od jedynie 30 zł aż do 400 złotych! Bez względu na to, którą wybierzemy, pamiętajmy, że kosmyki domagają się czasem odpoczynku od prostowania.

Powinniśmy zatroszczyć się także o ich intensywne nawilżanie. Świetnie sprawdzają się odżywcze maski i odżywki, warto polecić też systematyczne aplikowanie olejów do włosów. Kropla wymieszana z szamponem nada pasmom miękkość i gładkość.

Odpowiednio dobrane pianki do włosów nie tylko umocnią fryzurę, ale również będzie pielęgnować pasma. Ochroni je przed wysoką temperaturą w czasie stylizacji, ale też doda połysku i nawilży.