Stare samochody nie tylko dla pasjonatów historii

Dodge

O tym, że zabytkowe pojazdy na przykład te produkowane przez amerykańskie koncerny Oldsmobile lub Dodge, mają serce, wie każdy miłośnik starego amerykańskiego kina. Także w naszym kraju mają liczne grono swoich wiernych zwolenników.

Radość posiadacza auta z duszą.
Zdarzyć się może, że auto z którego korzystał nasz prapradziadek przekazywany jest przez kolejne generacje i w końcu trafia w nasze ręce. Ze względu na fakt, że kilkanaście dekad korzystania odbija swój ślad na karoserii i stanie technicznym takich samochodów, część musi zostać poddana renowacji i wymianie części lub zakupu nowych. Z tej przyczyny w samochody tego typu musimy nieco zainwestować – czasami kwoty są niewielkie, innym razem mogą dorównywać cenie zakupu całego auta.

Słynne amerykańskie koncerny samochodowe

zabytkowy samochód

Zapewne wszyscy słyszeli o pojazdach takich jak Dodge czy Oldsmobile. Pierwsza z nich to marka amerykańska która została przejęta przez koncern Chrystlera. Marka Dodge powstała w dziewiętnastym wieku, założyli ją bracia John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkcja ograniczała się do do rowerów i części samochodowych a od 1901r.

Jeśli pragniesz zdobyć podobne dane na opisywany temat, to najpierw zobacz tutaj i przenieś się do źródła, a znajdziesz tam dużo nowych komunikatów.

produkcja całych aut ruszyła pełną parą. Firma i logo Dodge bardzo szybko stała się najpopularniejszą w Ameryce, a później i na całą Europę. Również w Polsce dodge ma swoich wiernych fanów, co ważne, dodge części firmy normcar możemy bez większego trudu dostać w wyspecjalizowanych sklepach z częściami motoryzacyjnymi.

Następnym słynnym amerykańskim producentem samochodów jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek założona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r.

Zaczekaj sekundę! Zaintrygował Cię post? Masz ochotę na dalsze dodatkowe wątki (http://www.esoil.pl/p,269,nevastane-hd2t)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z newsami na wybrany temat.

Samochody Oldsmobile jako pierwsze wyposażone były w automatyczną skrzynię biegów, a ostatni model wyprodukowany został w 2004 roku. Właściciele samochodów Oldsmobile mogą być spokojni o części do swoich zabytkowych pojazdów, ponieważ oldsmobile części firmy normcar możemy dostać w bogato wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych lub na w internecie.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś dużo ważniejszym niż tylko zwyczajnym, muzealnym przedmiotem, ich wyjątkowy czar związany jest z historią każdego auta, która często liczy sobie kilkanaście dekad.

Autor

Źródło: http://www.normcar.pl/