Starożytna męskość w współczesnej łazience

Każdy wie co oznacza gustowna pani. Co prawda wyobrażenie owo może się nieco różnić w poszczególnych wypadkach, jednakże mniej więcej wiadomo “mała czarna” plus obuwie na obcasie zawsze się sprawdzają. Prócz tego jeszcze dobre perfumy (niekoniecznie francuskie) i już mamy wzór eleganckiej niewiasty.

Dużo trudniej będzie z mężczyznami. Przede wszystkim pokutuje mniemanie, że schludny mężczyzna nie istnieje – starcza mu mydełko i odrobina gorącej wody. Tenże uproszczony obrazek jest od początku fałszywy. Lubimy się dobrze czuć, i to od samego rana. Mamy swoje przyzwyczajenia, większa część z nas uwielbia się golić. (nawet kiedy nie golimy się na gładko).

brzytwa

Wydawało by się iż w materii golenia niewiele można rzec – maszynka jednorazowa, troszeczkę kremu do golenia i już. Nic bardziej błędnego.

Nie czekaj: przejdź do serwisu lane perfumy, żeby poznać dodatkowe fakty na przedstawiany w wpisie temat. Oczekujemy na twoją recenzję!

W ostatnim czasie jeśli chodzi o golenie możemy spostrzec powrót do dawnych obyczajów. Jeśliby użyć określeń z historii literatury, mamy Renesans z reprezentatywnym dla tego okresu zainteresowaniem Antykiem. Powracają więc do łask pędzle oraz brzytwy które – jak się wydawało – miały już swe miejsce w muzeum urody (gdyby ktoś pragnął takowe stworzyć).

Taki powrót do dawnych obyczajów powoduje nieodzowność odświeżenia wydawałoby się już zapomnianej wiedzy.

Nie czekaj, tylko jeśli masz ochotę zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tu a zapewne uzyskasz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Na szczęście mamy sieć internetową, starczy więc wpisać np. sformułowanie: gdzie kupić brzytwę, i już można zacząć przygodę z staromodnym goleniem. Bez wątpienia będzie trzeba nauczyć się używać naszego nowego toaletowego przyboru. Jak się okazuje nie jest to w ogóle proste, ale oczywiście znajdziemy wideo-poradniki które to uproszczą nam zadanie. Zdawać by się mogło, iż jest to – jeśli już opanujemy w teorii tę umiejętność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym sporzej drzew.

pędzel

Kolejnym wyzwaniem będzie nabycie pędzla do golenia. Nie wszyscy wiedzą iż typów pędzli jest wiele, i nie idzie tutaj jedynie o to którego włosia użyto, lecz chodzi też o metodę produkcji. Pędzle można podzielić na klasy. Najtańszy jest pędzel Badger z dopiskiem “piure” (tu ). Używać go mogą panowie o stosunkowo mało wrażliwej skórze, bo pędzle tego typu drapią. Panowie ceniący sobie komfort powinni postarać się o pędzel Badger z adnotacją “super”. W dużo lepszy sposób trzyma on ciepło i wilgoć, co ma wpływ na wytworzenie gęstej piany, a więc też większy luksus golenia. Rzecz jasna końcowym akordem tegoż przyjemnego porannego procesu jest odpowiednia do naszych upodobań delikatna perfuma, dla przykładu taylor bond street i możemy spokojnie wyruszyć do pracy.