Styl a figura – o modzie męskiej

Moda to, pomimo obiegowej opinii, zainteresowanie nie tylko kobiet. Również mężczyźni zwracają ogromną uwagę na to, co na siebie zakładają. Stąd też w modnych czasopismach i w internecie pojawia się mnóstwo wskazówek, które pomagają mężczyznom określić typy sylwetek męskich i dobrać najlepszy strój.

Rozpoznanie własnego rodzaju budowy jest właściwie kluczem do sukcesu. Jeżeli poznamy własne zalety oraz wady, będziemy mogli lepiej działać na tej płaszczyźnie.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek problemu – spójrz na to (http://mengarnitury.pl/pl/page/6/Aktualnosci/108/Elegancko_na_swieta) a satysfakcja będzie zapewnione.

Jeśli ciężko jest samemu określić swój rodzaj figury, powinniśmy poprosić o pomoc dobrego znajomego. A jeśli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, można zwrócić się do swojej drugiej połówki. W ostateczności, można pójść do doświadczonego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ figury, ale dopasuje też odpowiednie barwy do naszego typu urody.

Rodzaje sylwetek męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno typ A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, jest jeszcze „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u kobiet oraz „trójkąt”, a więc ideał, do którego dążą mężczyźni. Jest to sylwetka doskonała. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką figurą mają łatwo. Są w stanie dowolnie eksperymentować z stylami. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt obszerne ubrania, które zakryją ich wspaniałą sylwetkę.

Reszta mężczyzn musi się skupić na tym, aby ukryć swoje wady i podkreślić zalety. W najgorszej sytuacji są bez wątpienia mężczyźni o figurze „jabłka”. Są to już faceci z nadwagą, stąd też powinniśmy odpowiednio wybierać strój, aby dodatkowo nie pogrubić figury. Dopasowana oryginalna jeansowa kurtka będzie świetnym rozwiązaniem. Trzeba tylko uważać na wzory i jasne kolory. Reguła jest zawsze taka sama, że te partie ciała, z którymi mamy problem, maskujemy ciemnymi, jednolitymi tkaninami, bez zbędnych upiększeń. Tymczasem, „ołówek” musi unikać ciemnych kolorów jak ognia, gdyż wyszczuplają one jeszcze bardziej jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna musi postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz ubrania w jasnych kolorach (polecany serwis).