Tatuaż to ślad na całe życie, co jednak w momencie, jak chcemy go usunąć? Pojawia się problem

Owszem, być może pojawi się taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na zupełnie innym etapie życia, aktualnie natomiast taki pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – mówiąc delikatnie – brzydki.

Pojawia się więc idea, by go usunąć raz na zawsze, tak jakby go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Ciężko określić, jak wiele to będzie kosztować, gdyż zależne jest to od różnorodnych wytycznych, czyli wielkości, jego miejsca, koloru czy sposobu zrobienia. Dość szybko i bez problemu można się pozbyć tatuażu płytkiego, okresowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już inna bajka, ponieważ taki tatuaż w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).Dzisiaj najbardziej skutecznym sposobem zlikwidowania tatuażu jest laseroterapia. Możliwy jest także zabieg chirurgiczny. Pozostałe mniej poznane zabiegi to dermabrazja czyli peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo istotne, każdy tatuaż powinien być usunięty w specjalistycznej klinice, przez specjalistę. Niektórzy starają sięusuwać tatuaż (czytaj więcej o tatuażach) – sprawdź to domowymi metodami. Używają w tym celu chlorku sodu, lecz nie jest do dobry sposób. Bo taki zabieg wykonywany jest nieprofesjonalnie, więc można być pewnym, że zostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie prościej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to musimy wiedzieć, iż jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu czasowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, więc po pewnym czasie złuszcza się wraz ze skórą.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co sprawia, że organizm nie może pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże wykonane przez amatorów, ponieważ w przeciwieństwie do fachowych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to bardzo specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy korzystniej zdecydować się na tatuaż czasowy. To zapewnienie, że za pewien czas nie będzie już ozdobą naszego ciała, a my być może po pewnym okresie stwierdzimy, że jednak nam go brak. Wtedy możemy zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem chwili, a później szukanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor