Tatuaże – dlaczego cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Ozdabianie ciała jest nie obecną modą. Pragnienie atrakcyjnego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednakże na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Współcześnie, ogromnym zainteresowaniem odznaczają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale dość często posiadają także symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże (https://13tattoo.pl/) były rysowane w czasie wszelkiego rodzaju obrządków rytualnych. Następnie zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże najczęściej wskazywały na zbrodnię, jakiej dana osoba się dopuściła. Dzisiaj jednak posiada je zdecydowanie więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają prawdziwe oblężenie. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie podobnej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób stały, wobec tego decyzja powinna być dogłębnie przemyślana. Rzecz jasna, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednakowoż najczęściej to bardzo bolesne zabiegi. Współcześnie stosuje się metodę laserową. Potrzebnych jest kilka sesji, w zależności od rozmiarów tatuażu oraz ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem prowadzącym zabieg. Poza tym, usunięcie tatuażu cena również bywa problematyczną przeszkodą. Wobec tego, zanim wykona się tatuaż, koniecznie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie przeprowadzane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Alternatywą może być wykonanie tatuażu biologicznego, który najczęściej utrzymuje się przez krótki okres, przykładowo rok, jako że zastosowany barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest wchłaniany w całości, w związku z tym mogą pozostać ślady. Trzeba zaznaczyć, że usunięcie tatuażu jest najszybsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych bądź granatowych. Tatuaże kolorowe są dużo bardziej kłopotliwe. Duże trudności sprawia głównie tusz o barwie zielonej albo żółtej.

Podsumowując, tatuaże są dzisiaj jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w zdobieniu ciał. Pełnią funkcje estetyczne, ale czasami są również ważnym symbolem. Jednakże, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie należy się odpowiednio zastanowić, jako że usunięcie tatuażu, zwłaszcza kolorowego, nie jest proste oraz przeważnie wiąże się z dość dużym dyskomfortem. Opracował