Technologia hydrografiki jako współczesna technologia nakładania deseni

Hydrografiką określamy procedurę naniesienia obrazu na różnego gatunku nawierzchnie. Może to być tworzywo sztuczne, ceramika, drewno, albo szkło. Dzięki tej procedurze można przekazać obraz na przestrzenie płaskie, oraz te o nieregularnym zarysie.

Sam proces nie jest zwykłym zanurzaniem fragmentu w wodzie, wymaga wiedzy i doświadczenia. Naniesiony na nawierzchnię druk nadruk na bawełnie wodny jest przykrywany lakierem, dzięki czemu warstwa jest niebywale odporna na wysoką temperaturę i warunki pogodowe. Hydrografika, to współczesna technika nakładania deseni na części trójwymiarowe przy wykorzystaniu wody. Na jej powierzchni kładzie się szablon a potem zanurza część po czym zachodzi trwałe połączenie grafiki z przedmiotem. Moduły sporządzone tą metodą zachowują własności lakieru samochodowego, co czyni je odpornymi na zarysowania.

Hydrografika to współczesna metoda dekoracji do przeprowadzania której potrzebne są właściwe sprzęty. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, również specjalna przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do czynienia owej grafiki. Jednym ze szczególnie istotnych etapów, jakiego nie można zignorować, jest odtłuszczanie przestrzeni i jej zmatowienie. Co więcej, trzeba pomalować ją bazą, a po nałożeniu szablonu nałożyć bezbarwny lakier, jaki konserwuje naniesiony transferowy druk wodny i osłoni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu sferach.

druk wodny

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT ‘The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wodny doskonale dekoruje jakikolwiek rodzaj przestrzeni. Świetnie nada się do dekoracji różnych dodatków w domu, również aut. Na stronie firmy WaterDesign hydrografika od podstaw.

Osiągalne są nawet najbardziej oryginalne wzory, dobór zależy od indywidualnych wymogów. Hydrografika nader trwale i profesjonalnie wykonana ręczy bezkonkurencyjną jakość. Strategia ta jest przeważnie używana do części samochodowych, motocyklowych a także gniazdka elektryczne, okucia meblowe, kaloryfery, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, również wiele innych. Nawierzchnia może być pełna połysku, bądź matowa w zależności od preferencji. Lakierowanie i szlifowanie fragmentów przy zastosowaniu najwyższej jakości past, ręczy dużą jakość

.