Trafione prezenty na osiemnastkę. Co warto kupić gdy wybieramy się na dużą imprezę?

Osiemnastka to ważne wydarzenie w krótkim życiu nastolatka, na jakie bardzo się czeka. Oznacza ona nie tylko wejście w dorosłość, lecz również decydowanie o sobie, otrzymanie dowodu osobistego, możliwość zrobienia kursu prawa jazdy itd.

sukienki

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Osiemnastka kojarzy się z wieloma przywilejami – możliwość kupna alkoholu, możliwością pójścia na imprezę i do innych miejsc z napisem „dozwolone od lat 18”.
Często 2 klasa liceum to rok hucznych osiemnastek. Młodzież wzajemnie zaprasza się na imprezy, które organizuje wspólnie lub samodzielnie, dysponując większym duże (więcej na stronie) mniejszym nakładem finansowym. Czasami solenizant rozdziela świętowanie na dwie imprezy i organizuje imprezę urodzinową dla rodziny i dla znajomych. Często impreza osiemnastkowa to ogólnie ostatnia impreza, na jaką zaprasza się bliskich przed następnymi ważnymi chwilami w życiu, takimi jak ślub albo chrzciny. Jednak część solenizantów po prostu zdaje sobie sprawę z tego, iż może liczyć na zastrzyk gotówki i tym sposobem po imprezie opłacić sobie prawo jazdy albo inny kosztowny, lecz długo oczekiwany prezent. Forma i charakter prezentu są bardzo powiązane z tym, co łączy nas z solenizantem. Wiele osób stawia na upominki kojarzone z wkroczeniem w dorosłość, kojarzące się z seksem, byciem niezależnym spodniami (polecamy sprawdź ofertę) piciem alkoholu. Są to najczęściej małe upominki, jak kufle, śmieszne skarpetki męskie, muszki, świecące kieliszki, gra w alko-chińczyka itp. Czasem jednak większa liczba znajomych decyduje się złożyć się na upominek i jest to voucher na spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego, bon upominkowy do sklepu odzieżowego, sprzęt sportowy i perfumy. Jeśli dość nieźle znamy osobę, jaką chcemy obdarować, kupno upominku nie będzie zbyt trudne i nie będą nam kołatały w głowie jedynie śmieszne skarpetki męskie.

Gwiazdy na wybiegu Natalii Jaroszewskiej

Autor: 38PR
Źródło: 38PR
Na osiemnastkę można iść na kręgle, wynająć lożę w knajpie i zaprosić tylko najbliższych znajomych, lub można pójść do dyskoteki z całą klasą i innymi znajomymi.

Wszystko to przecież zależy od osób organizujących urodziny. Kiedy już będziemy wiedzieć, jaki styl będzie miała impreza urodzinowa, dostosujmy do niej swój upominek, aby zarówno wycelować w gust solenizanta, oraz czuć, iż to podarek dopasowany do okoliczności.