Typ cery a sposoby pielęgnacji

Znajomość typu własnej cery umożliwia wybór właściwej pielęgnacji. Różne kremy wskazane są do cery suchej, natomiast inne do tłustej bądź mieszanej.
Typ skóry zależy od wielu elementów, takich jak: geny, rasa, stan naszego zdrowia, tryb życia albo pielęgnowanie skóry.

kobieta podczas biegania

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Aby środki do pielęgnacji nie sprowadziły więcej szkód niż zysków, konieczne będzie wcześniejsze określenie rodzaju cery.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka cennych minut i przeczytał nowy tekst na zbliżony temat. Pod widniejącym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy fakt (http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/karboksyterapia/).

Kłopoty z cerą mogą się pojawić z powodu niewłaściwego doboru kosmetyków, a nawet piękna cera może stać się kłopotliwa bez stosownej ochrony.

facet

Autor: Axami
Źródło: Axami
Nierzadko myli się 2 pojęcia: rodzaje skóry jak też typy cery. Do rodzajów skóry należą cera sucha, mieszana oraz tłusta, natomiast typami skóry będą cera wrażliwa, odwodniona i naczynkowa. Realne będą wszelakie zestawienia typów oraz rodzajów skóry, co znaczy, iż można mieć skórę suchą i wrażliwą lub suchą oraz naczynkową etc.

Niezbędny jest Ci kompleksowy raport na ów temat? Wystarczy, że klikniesz na poniższy link i na kolejnej stronie znajdziesz wszystkie szczegółowe wątki.

Cera sucha – jest efektem niedoczynności gruczołów łojowych, przez co jest przygasła, łuszczy się, ma jasny odcień oraz jest cienka. Skórze suchej nierzadko towarzyszy rozszerzenie naczyń krwionośnych, natomiast pory skórne są mniej dostrzegalne. Ów typ cery jest w wyższym stopniu podatny na przebieg starzenia się, stąd już u młodej osoby z cerą suchą mogą pojawić się bruzdy. Skóra przetłuszczająca się – w jej przypadku gruczoły łojowe produkują zbyt dużą ilość sebum, co wiedzie do rozszerzenia porów, lśnienia twarzy oraz powstawania zaskórników.

Cera tłusta jest sprężysta i dobrze napięta, aczkolwiek czasem bywa poszarzała. Jak dbać o cerę trądzikową? Używaj środków pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie do tego rodzaju skóry.