Ubrania przeznaczone dla nowiutko narodzonych dzieci – czyli, w jakie rzeczy ubrać noworodka

Nie masz pojęcia, w co po ubierać noworodka? Rozmyślasz nad tym, czym różnią się śpioszki od takich rzeczy jak pajacyków, albo chociażby nawet body? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! W tym felietonie wyjaśnimy Tobie, jakie są tych ciuchów różnice!
Wielu “nowo powstałych” rodziców nie bywa przygotowanych pod względem ubrań dla nowiutko narodzonego dziecka z jednej, prostej przyczyny – nie wiedzą, jaką rzecz powinni kupić.

ubranka dla noworodkow

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
ubranka dla noworodkow nie bywają skomplikowane, chociaż bywa ich parę rodzajów – niewiarygodnie podobnych rodzai, które mają mylące wrażenie dla nie przygotowanych rodzicieli, szczególnie tego typu, którzy we własnym życiu nie posiadali zbyt wielkiej styczności z małymi noworodkami – szukaj na wewnątrz tego są w szczególności takiego typu ciuszki jak: body dla dzieci, pajacyki, albo chociażby kombinezony oraz śpioszki.

Gdy ciekawi Cię opisywany temat, to odsyłam tam (https://prozoo.pl/sklep/trenerki-/trenerki-sport-mix-soft-1kg.html), ponieważ odnajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych zagadnień w tym temacie.

Jaką rzeczą one się tak właściwie rozróżniają? Oto kilka podpowiedzi…

śpioszki

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecięce body bywają zapinane w kroku, by podtrzymywać dobrze pieluszkę; pajacyki są na calutkiej długości rozpinane – posiadają długi rękawem oraz stópkami; kombinezony są ocieplane, a jeśli chodzi o śpioszki to, jak samiutka nazwa wskazuje, stosowane bywają najczęściej, gdy maluszek idzie do łóżeczka. Zapinane bywają zwykle na ramionach dziecka.

Żeby odszukać ciekawe treści w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej – na pewno nie pożałujesz.

Najbardziej często do ich produkowania bywają używane takiego typu tkaniny jak: bawełna, termofrota albo welur. Można je zakupić po jednej sztuce, lub w kompletach, zazwyczaj wraz z taką częścią zestawu ubioru jak Kaftanik. Często są również częścią wyprawki niemowlęcej.

Ogrom wzorów tych konkretnych śpioszków nie tylko zadowoli rodzica, ale i pobudzi wyobraźnię dzieciaka, gdyż dzieciaki tak malutkie bywają wzrokowcami, a im więcej barw widzą, tym lepiej.