W czym może pomóc medycyna estetyczna? W jakich dolegliwościach jest wręcz niezastąpiona?

Medycyna estetyczna to możliwość dla sporej grupy ludzi na poprawienie wyglądu, a co za tym idzie na zwiększenie poczucia pewności. To niesamowicie popularna dziedzina medycyny, która z dnia na dzień prężniej się rozwija. Razem z rozwojem państw bogacą się także ludzie, przez to mają możliwość spróbować wielu różnych zabiegów.

Spośród różnorakich zabiegów na wspomnienie z pewnością zasługuje depilacja. Jest właściwie sporo sposobów, żeby wyzbyć się niechcianego owłosienia, natomiast tylko dwa z nich powodują, iż włosy naprawdę nie odrastają. To depilacja depilacja laserowa ostrów wlkp elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Tą drugą zaczęto już używać około dziesięciu lat temu, natomiast od tamtej pory skutecznie wypiera depilację elektryczną. Tego typu depilacja jest co chyba najważniejsze o wiele szybsza, umożliwia pozbycie się włosków z większych partii ciała. Laser produkuje wiązkę światła, jest ona pochłaniana poprzez ciemniejsze punkty na ciele, to znaczy włosy. Dzięki temu, włosek i cebulka zostają niszczone. Tego typu depilacja (zabiegi) jest szczególnie polecana dla pań o jasnej karnacji oraz ciemnych włoskach. Tak się dzieje, gdyż podczas depilacji na skórze ciemniejszej albo czarnej występuje ryzyko odbarwień. Warto jednak dodać, iż nowsza generacja laserów, jakie mają na wyposażeniu schładzające głowice niwelują to ryzyko, dając nowe nadzieje na taką depilację również dla brunetek.

Jeśli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, iż równie popularne jest usuwanie rozstępów. Jak już wystąpią na naszym ciele, to szanse na ich usunięcie przy pomocy kremu czy sposobami farmakologicznymi są mniejsze z dnia na dzień. Jeśli stracą swoją barwę, są raczej nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę wybiórczo. Tego typu zabieg rozpoczyna się od stworzenia w miejscach, jakie mają zmienioną strukturę równo rozstawionych stref mikrotermalnych.

Później w takie strefy skierowywane jest światło lasera. Przez precyzyjne określenie miejsca, penetruje on tylko wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwiej. Przez co nie musimy się obawiać, że narazimy inne partie skóry na jego działanie. Laser wchodzi całkiem głęboko, jest bardzo skuteczny, przy tym zabieg jest bezpieczny, nie powoduje widocznych uszkodzeń skóry.