W jaki sposób dbać o kondycję skóry oraz włosów w czasie zimy? Jakie produkty są niezastąpione?

Dbanie o nienaganny wygląd jest szczególnie ważne dla pań. Dobry strój jak i kosmetyki pomagają otrzymać pożądany rezultat. Niestety w sezonie zimowym, za sprawą trudnej aury na dworze, dbanie o wygląd staje się o wiele trudniejsze, lecz też szczególnie ważne. Jeśli mowa o systematycznej pielęgnacji skóry oraz włosów, najczęściej właśnie wtedy potrzeba szczególnej atencji. Jakie specyfiki stosować w tym ciężkim dla naszego ciała czasie? Jakie kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezadbajmy o włosy. Zimą są one narażone na wahania temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem z dużym smogiem w mieście, lecz też na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek jak i innych nakryć głowy. Seria Loreal professional pozwoli nam zadbać o włosy. Szampony, odżywki jak i farby koloryzacyjne z tej serii są produktami wysokiej jakości. Niektóre z nich do wypróbowania tyko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, lecz część z tych kosmetyków możemy bez problemu kupić w drogeriach. Dobrze jest wybrać coś odpowiedniego dla naszego typu włosów, by wspomóc je trochę i nadać im siły w tym zimowym okresie, gdy bardziej narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: markowe balsamy do ust carmex.

Jeżeli chodzi o takie newralgiczne miejsca, to z pewnością usta są jednym z takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na spierzchnięte oraz pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, gdyż w niskiej temperaturze, kiedy często bezwiednie zdarza nam się oblizać usta, to w zetknięciu z zimnym powietrzem są one częściej narażone na pękanie. Z tego powodu zimą musimy częściej je nawilżać. Świetne wtedy będą balsamy do ust Carmex. Mamy do wyboru różne smaki dostępne w tubkach, słoiczku albo w sztyfcie. Co ważne są one bardzo nawilżające oraz posiadają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W zimie często zdarza się mroźna pogoda, gdy to niebo jest wolne od chmur, a słońce mocno świeci. Szczególnie wtedy doskonała będzie taka ochrona. Przeczytaj dalej: link.

Zimowa pielęgnacja

Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeżeli chodzi o ochronę naszej skóry w tym okresie ogromnie ważne jest nawilżanie. Nie zapominajmy o takiej dodatkowej ochronie naszej skóry obok ciepłych ubrań.

Jeżeli powyższy tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij ten odnośnik oraz oprócz tego zdobądź ważne informacje (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/testy-alergiczne/), które także są warte zapamiętania.

Wszystko co silnie nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnimi czasy bardzo popularny jest olej kokosowy, jaki możemy stosować przykładowo na noc po kąpieli. Świetnie też sprawdzi się zwykła oliwka. Wieczorem dobrze jest używać właśnie tych bardzo tłustych produktów. Natomiast na dzień dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, jakie dobrze zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.