W jaki sposób należy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

We współczesnych czasach kiedy staramy się o jakąś posadę, musimy spełnić wiele wymogów w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne stają się coraz bardziej złożone, nie chodzi już tylko o CV czy krótką rozmowę. Kandydaci są zwykle testowani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnorakie testy i na koniec decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia strój w pracy to rzecz niezmiernie istotna. Nie dziwne zatem, że na rozmowie kwalifikacyjnej na przykład do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, w jaki sposób potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji świadczy nie tylko o nas samych, lecz także o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że ludzie w pierwszych chwilach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po tym, jak wyglądamy. Z tych powodów warto zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na otrzymaniu danej pracy.

Nawet jeśli po tym, jak już uzyskamy wymarzoną pracę, dowiadujemy się, iż w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Naturalnie do tego, by umieć się dobrze ubrać do pracy nie są niezbędne szkolenia dress code czy specjalnie zaangażowana stylistka, ale aktualnie ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z tego rodzaju porad (czytaj więcej). Tym, co trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy wyglądać profesjonalnie i nikt nie zarzuci nam, że przykładowo źle reprezentujemy firmę w której pracujemy.
ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są różnego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie szorty czy koszulki na ramiączkach. Rzecz jasna w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę szerszą gamę kolorystyczną, powinniśmy jednakże nieustannie mieć na uwadze to, iż należy prezentować się profesjonalnie.

Niezależnie od tego, czy sami dobieramy swoje stylizacje, czy postanowimy skorzystać ze wskazówek stylistki, najważniejsze jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co mamy na sobie.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej strony, gdzie wyszukasz szczegółowe artykuły – kliknij w link zegarki damskie frederique constant.

Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.