W jaki sposób skutecznie borykać się z otyłością – opaska żołądkowa jako najlepsze wyjście

Obecnie niemało osób walczy z problemem otyłości. W nowoczesnych czasach problem otyłości jest niezwykle powszechny i masa osób każdego dnia boryka się z tym problemem. Naturalnie nadwagę i otyłość wolno zwalczyć, aczkolwiek nie jest to banalne i wymaga znacznego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania oraz uporczywości.

dieta

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim stosowna dieta oraz także aktywność fizyczna. Jednak nie u każdego przyniesie to zadowalające efekty. Toteż dzisiaj ogromnie dużą popularnością cieszy się zabieg, jaki skutecznie pozwala pozbyć się otyłości – tak zwana opaska żołądkowa.

Założenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, który znany jest już od wielu lat. Charakteryzuje się on niesłychanie sporą skutecznością i przynosi naprawdę pokaźne rezultaty, ponieważ już w ciągu dwóch lat wolno pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a nierzadko nawet jeszcze więcej. Opaska taka perfekcyjnie sprawdza się więc w wielu rozmaitych przypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski żołądkowej, która jest wyposażona w balon żołądkowy realne jest modyfikowanie tempa odchudzania.

dieta

Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem specjalnego płynu, którym jest nasycany, natomiast w zależności od jego stopnia zaciśnięcia przyjmuje się mniejsze lub większe wielkości pokarmu. Założenie takiej opaski trwa około 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, w następnej kolejności pacjent przyjmuje środki znieczulające. Jeszcze tego samego dnia po dokonaniu operacji pacjent powinien począć siadać, niemniej jednak zalecany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do całościowej sprawności i typowej aktywności wraca się zazwyczaj po kilku tygodniach. Koszt założenia takiej opaski to w przybliżeniu 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten kierowany jest przeważnie do osób otyłych, których BMI wynosi ponad 40, natomiast inne metody odchudzania są nieskuteczne.

Ciągle masz wielkie problemy z odnalezieniem ciekawej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie rozczarują.

Co więcej operacja taka zalecana jest także osobom, jakie mają różnorodne kłopoty zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak przykładowo cukrzyca, zespół bezdechów sennych albo też nadciśnienie.