Czy jest opcja, że nasze menu działa na nasze zdrowie?

To, co jemy codziennie, wpływa bez wątpienia zarówno na nasze ciało, jak także zdrowie i nasz ogólny nastrój. Pokarm jest jak paliwo, dzięki któremu mamy energię do życia każdego dnia. Trzeba jednak wiedzieć, iż jeśli będziemy wybierać niewłaściwe jedzenie, wtedy można sobie zaszkodzić. Należy zatem przekonać się, jak i dlaczego jedzenie ma na nas tak wielki wpływ.

Marchewkowa sałatka w miseczce

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie o regułach właściwego odżywiania dyskutuje się bardzo często. To, co jemy codziennie musi mieć dla nas jednak znaczenie. Musimy wiedzieć, że wiele dolegliwości wynika właśnie z nieodpowiedniego odżywiania. Wiele dolegliwości można nawet wyleczyć właśnie dzięki wprowadzeniu odpowiedniej diety. Dietoterapia Katowice to dziedzina, dzięki której przy pomocy właściwie zbilansowanej diety mamy możliwość przeciwdziałać rozwojowi pewnych dolegliwości, takich jak np.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeśli tak, to z chęcią pragniemy Cię poinformować, że następny najnowszy artykuł czeka na Ciebie na nowej stronie – zaczytuj się z radością.

cukrzyca.

Rzecz jasna samo zdrowe jedzenie nie jest ostatecznym kluczem do zdrowia i dłuższego życia. Dobre odżywianie jest jednym z wielu znaczących elementów. Do tego musimy doliczyć również uprawianie sportu, niepalenie papierosów, unikanie zbytniego picia alkoholu lub też ograniczanie stresu i kontaktu z zanieczyszczonym środowiskiem. W znaczącym stopniu na nasze zdrowie(zobacz analiza snów psycholog) mogą mieć wpływ także nasze geny.

Sałatka owocowo warzywna na talerzu

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby być zdrowym trzeba nie tylko wybierać właściwe produkty, ale także wiedzieć, w jaki sposób i jak często je spożywać. Najważniejsza jest równowaga, urozmaicenie oraz umiar. Aby być zdrowym nasze ciało oczekuje wszystkich elementów odżywczych, zarówno węglowodanów, jak i tłuszczów i białek. Niezbędne są również witaminy i minerały, jak również inne konieczne składniki znajdujące się w jedzeniu, jak na przykład błonnik. Niektóre produkty spożywcze są lepsze od innych, jednak żadna grupa pokarmowa nie posiada wszystkich elementów żywieniowych. Właśnie dlatego dieta urozmaicona i bogata we wszelkie składniki odżywcze jest tak ważna (więcej o dietoterapii).

Nazbyt duża ilość przyjmowanych pokarmów wcześniej bądź później może prowadzić bezpośrednio do znacznego przyrostu naszej wagi. Oprócz tego, jeżeli będziemy sięgać po duże ilości produktów z jednej grupy żywieniowej, np. węglowodanów, natomiast zupełnie pominiemy inną, np. witaminy, bardzo szybko może się okazać, iż brakuje nam pewnych składników odżywczych.

Źródło: www.4health.pl