W jaki sposób wybrać szampon do włosów, który będzie odpowiadał naszym potrzebom pod każdym względem? Na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Półki w drogeriach pełne są szamponów do włosów, natomiast znalezienie odpowiedniego specyfiku, który byłby idealny pod każdym względem, może sprawiać trudności. Najczęściej w związku z tym, dla świętego spokoju, decydujemy się na kupienie droższych preparatów mając nadzieję, iż okażą się bardziej skuteczne. Specjaliści natomiast są zdania, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, natomiast składy szamponów są najczęściej dosyć podobne, i to do różnych typów włosów, jak na przykład szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo istotnym składnikiem szamponu są środki powierzchniowo czynne, czyli takiego typu jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To substancje, które mają działanie oczyszczające, uzyskać je można przykładowo z oleju kokosowego, palmowego lub sojowego. Tego typu środki są niesamowicie pomocne w zakresie usuwania pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura substancji czyszczących powoduje spłukanie zanieczyszczeń, jakie znajdują się we włosach. (Polecamy )

Nabywając środki do mycia włosów, powinniśmy zwracać uwagę na przeznaczenie szamponu. Jeśli mamy przesuszone włosy, to nie możemy kupować szamponu do włosów szybko ulegających przetłuszczaniu się.

Jeżeli opisywane w tym wpisie omówienie bardzo Cię zaciekawiło, to zalecam to opracowanie (http://www.mpmanagement.pl/kobiety/) – ono jest równie emocjonujące, jak artykuł, który teraz czytasz.

I na odwrót. Do włosów suchych najbardziej odpowiednie będą preparaty bogate w składniki nawilżające, jak szampony loreal (Polecamy ). Włosy, które łatwo przetłuszczają się bardziej zyskają na szamponie z substancjami ściągającymi, tego typu jak olej cytrusowy, rozmaryn albo szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Dobrym wyborem są też bezbarwne szampony, mają one mniej substancji nawilżających. Do włosów cieńszych oraz słabych idealne okażą się szampony zwiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, zaś będące w składzie białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów. To sprawia, iż wyglądają na grubsze (Polecamy też ). Tak naprawdę kupno odpowiedniego szamponu nie jest zbyt trudne, jeśli wiemy, czego szukamy. Jeżeli zastosujemy się do kilku prostych rad w czasie dokonywania wyboru, to zwiększymy szanse, iż po umyciu włosów takim kupionym specyfikiem będą one nie tylko czyste, lecz i gładkie i bardziej lśniące. Pewnie każdej z pań zależy na takim właśnie pięknym rezultacie.