W jakim czasie do okulisty? Czy noszenie okularów wywołuje pogłębianie wady wzroku?

Nikogo prawdopodobnie nie trzeba namawiać, jak wybitnie ważnym narządem są oczy i w jaki sposób ujemnie wpływa na los ich nieprawidłowe funkcjonowanie.

Gdy zauważymy u siebie zaburzenia ostrości wzroku albo zawężenia pola spostrzegania i dolegliwości bólowe oczu, dobrze jest pilnie udać się do okulisty . Zakażenia oczu i usterki wzroku w większości można wcześnie zdiagnozować w badaniu okulistycznym i przystopować ich postęp.

Zaleca się zgłosić do lekarza okulisty, podczas gdy pojawiają się: częste miganie gałek ocznych, mrużenie oczu w czasie czytania i oglądania telewizji, powtarzające się stany zapalne powiek i spojówek, schorzenia głowy, choroby wzroku. Pewne choroby wzroku, dla przykładu jaskra lub zmętnienie soczewki, a zatem tzw. zaćma, mogą występować rodzinnie. Gdy posiadamy w rodzinie jednostki obciążone chorobami wzroku, dbajmy o profilaktykę, inaczej doroczne badanie wzroku. Wizyta u specjalisty, którym jest okulista Tychy obliczona jest również u jednostek po czterdziestym roku życia. Z wiekiem rozszerza się szereg schorzeń oczu i pogłębiają się wady wzroku.

okulista w gabinecie

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com

Periodyczne badanie wzroku u okulisty zapewnia wczesne ujawnienie chorób, które przebiegają w początkowej fazie bezobjawowo, na przykład jaskra. Mnogość pacjentów zgłasza się do specjalisty już ze znacznym niedoborem pola widzenia, co jest niestety nieodwracalne w przypadku tej choroby. Nie zaledwie wady wzroku mają za zadanie być uzasadnieniem wizyty u okulisty, tymczasem również np. odmiany zapalne oczu i rozrostowe w odcinku gałki ocznej i powiek. Medyk taki jak okulista Tychy pomoże nam walczyć z ułomnościami. Zmiany te mogą być powodem trwałych zmian, prowadzących do pogorszenia zauważania, a niekiedy utraty wzroku.

W czasie odwiedzin u okulisty, ten – po zrealizowaniu podstawowego badania wzroku- powinien zalecić wypełnienie szeregu innego rodzaju badań, w celu dokładniejszego zlustrowania oka lub oczu. W większości wypadków dzieje się tak, kiedy okulista ujrzy jakieś alarmujące go zmiany. Po przeprowadzeniu szeregu badań i ewentualnym zdiagnozowaniu wad wzroku i ocenie jej stopnia, okulista Tychy dobiera nam należycie okulary bądź soczewki.