Tania odzież sprzedaje się na kilogramy

Ostatnio bardzo modne stały się zakupy w tzw. lumpeksach. Sklepy z odzieżą używaną stały się pewnego typu alternatywą dla drogich sklepów markowych. Odzież na wagę, to markowe rzeczy za nieduże pieniądze. Wiadomo, że trzeba się temu towarowi porządnie przyjrzeć, bo mogą być jakoś uszkodzone. Jednak często nawet wraz z pójściem do krawcowej cena takiego ciucha będzie o wiele niższa niż w momencie robienia zakupów w zwykłym sklepie.

Ludzie, którzy potrafią szperać wśród stosów ubrań są w stanie wynaleźć wspaniałe cudeńka. Niejedna kobieta od A do Z potrafi ubrać się w sklepie z odzieżą używaną i to w taki sposób, że sporo ludzi zachodzi w głowę skąd ona ma tak świetne ciuchy. Ale żeby nauczyć się tej umiejętności, musimy chodzić regularnie do second hand’ów, by móc kupić kilka rzeczywiście porządnych ciuchów.

Hurtownie odzieży używanej pojawiają się jak grzyby po deszczu

ciuchy damskie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Na ulicy widać szyldy, dziś kilogram odzieży za jedyne 30 złotych, lub wielka wyprzedaż, cały towar za połowę ceny. Sklepy z odzieżą używaną są niesamowicie popularne, cały ten hurt to możliwość ubrania się za faktycznie niewielkie pieniądze. Musimy tylko porządnie się rozejrzeć. Co znaczy mniej więcej tyle, że na sto procent trzeba w lumpeksie spędzić więcej czasu niż w markowym sklepie. W hurtowni z odzieżą z drugiej ręki trzeba wszystkiego dokładnie się przyjrzeć. Wiele osób wchodzi i po minucie wychodzi, bo są przytłoczeni faktem, że będą musiały się przekopywać przez tak wielką ilość ubrań. Natomiast osoby, które posiadają czas i ochotę są w stanie znaleźć rzeczy w dobrym stanie i to z metkami od najlepszych projektantów.

Kiedy mieszkamy w dużym mieście możemy pójść do kilku lumpeksów i przekonać się, do których rzeczywiście warto zachodzić. Sporo ludzi postanawia zainwestować w lumpeks i bywa, że towar pozostawia wiele do życzenia. Dlatego naprawdę trzeba pochodzić po różnych hurtowniach z odzieżą używaną, a później chodzić tylko do kilku wybranych by nie tracić czasu, na miejsca, w których nic specjalnego dla nas nie ma (polecamy – odzież używana (cream hurt) hurtownia). Obojętnie jest to, do którego sklepu z odzieżą używaną trafimy powinniśmy przeznaczyć, co najmniej godzinę na to, by, nawet po łebkach sprawdzić to, co zostało przywiezione do takiego sklepu.