Wielkie supergrupy a także ich oddziaływanie na fanów

Muzyka pełni wielką rolę w naszym życiu i pomaga ludziom od zarania dziejów. Była zarówno rozrywką, jak i wielką sztuką. We współczesnym świecie, dzięki wynalezieniu takich urządzeń jak radio i nośników muzyki, takich jak płyty, a następnie kasety magnetofonowe, muzyka stała się dostępna dla wszystkich melomanów. Zaczęły się także wykształcać gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na grupy oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.

the doors

Autor: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com
Angielska grupa The Beatles była chyba pierwszą w historii, która dostarczyła tyle przeróżnych uczuć. Cudowna czwórka z Liverpoolu umiała rozgrzać do białości tłumy dziewczyn, które każde ich pojawienie się na scenie nagradzały niewyobrażalnym wrzaskiem. Była to rekordowa popularność, jak na tamte lata. Według wielu ankiet członkowie z tego zespołu są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich płyty miały niewyobrażalne nakłady.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i zbadaj praktyczne informacje (https://www.bestcar-chorzow.pl/skup-aut-katowice/) – pochłoną Cię całkowicie.

Po pewnym czasie chłopcy z Liverpoolu odmienili zarówno swój wizerunek sceniczny, jak również muzykę. Ich utwory były dużo ambitniejsze, a teksty- poważniejsze. Dało się również dostrzec zafascynowanie kulturą indyjską. Zespół rozpadł się po odejściu najpierw Johna Lennona, a potem Paula McCartney’a.

Tego typu uwielbienia doznał amerykański zespół The Doors. Grupa odniosła wielkie sukcesy w głównej mierze dzięki barwnej osobie lidera grupy, Jima Morrisona. Jego niezwykłe, poetyckie teksty oraz zachowanie na scenie zwabiała na występy prawdziwe rzesze ludzi. Ale The Doors to także doskonała gra pozostałych członków grupy, których instrumentalne popisy do dzisiaj zachwycają fanów tej grupy. Członkowie zespołu nie byli miłymi chłopcami i niesłychanie często przełamywali rozmaite bariery. Ich światową karierę zniszczyła nagła śmierć Morrisona.

Oba te zespoły połączyło wiele spraw. Członkowie tych grup stali się żywymi ikonami muzyki. Ich utwory weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich odwieź www twórczości opierają się kolejne rzesze młodych muzyków, co chwilę wyszukując w niej coś niezwykłego. Obie grupy do dzisiaj posiadają rzesze wiernych wielbicieli.