Witaminy i minerały jako główne składniki prawidłowego funkcjonowania wszelkich procesów w organizmie

Suplementy diety są to skoncentrowane źródła witamin, minerałów, bądź innych substancji, wytworzone i przedłożone do obrotu w formie kapsułek, pastylek, proszku, albo płynu.
Witaminy i minerały to główne składniki zgodnego działania nieomal wszelkich procesów w organizmie, w tym systemu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego.

Otrzymuje się je z jedzenia i wspomagają odżywić organizm i zachować zdrowie. Zawsze najlepiej wykorzystywać wzbogaconą dietę, żeby uzyskać sporo różnych elementów odżywczych, jednak kiedy styl życia nie pozwala na to, w wielu przypadkach suplementacja witamin i minerałów może wspomóc. W szczególności w czasie intensywnych treningów, organizm jest wyeksploatowany i przejawia zwiększone zapotrzebowanie na mikro i makroelementy.

apteka

Autor: Memorial Serra da Mesa
Źródło: http://www.flickr.com

W naszej diecie jest za wiele tłuszczów zwierzęcych, soli i cukru. Na dodatek jedzenie na skutek różnych postępowań technologicznych, transportu i składowania coraz to częściej jest pozbawiona wielu wartościowych składników. Przebywamy także w zanieczyszczonym otoczeniu i wszystko wiedzie do tego, że często brak nam niektórych pierwiastków odżywczych. Wtedy suplementy (przetestuj trec whey -> https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-268-TREC-Whey.html) diety mogą się stać naszymi sprzymierzeńcami. Najlepsza apteka w sieci

Suplementy diety stworzono je po to, ażeby wspomogły nam dopełnić w organizmie deficyty witamin, makro- i mikroelementów, przysporzyć sił życiowych, rozjaśnić umysł i ochronić przed stresem. Efektywna suplementacja jest uwarunkowana nie tylko przez odpowiednie dostosowanie najwyższej jakości suplementów, lecz również ich stosownego dozowania. Poza ilością dawek, ważne znaczenie dla wyników które pojawiają się po zażywaniu odżywek ma również czas ich stosowania. Kompozycja składników i dawek, jakie mogą być stosowane do wyrobu suplementów diety, a również postać i forma, w której jest możliwość je wytwarzać, są precyzyjnie wyznaczone w prawie unijnym.

Suplementy diety obejmują witaminy, makro- i mikroelementy, minerały, tłuszcze, enzymy, wyciągi roślin, substancje, jakie mają uzupełniać naszą dietę we wszystko, czego wymaga nasz system, aby działał bez zakłóceń. Nie powinny one być nazywane jako mieszaniny, które posiadają cechy lecznicze.