Właściwości białej herbaty: co niesie za sobą jej picie?

Biała herbata jest bardzo zdrowa i dodatkowo najmniej przetworzona wśród innych typów herbat. Jej wyprodukowanie jest niezwykle unikalnym procesem, dlatego też jest również najdroższą z herbat. Cena jest adekwatna do jakości, a wiele dobrych właściwości wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Przez swoiste cechy biała herbata jest rozpowszechniona nie tylko jako napar, lecz także wytwarza się na jej bazie kosmetyki.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania białej herbaty jest dość skomplikowany. To właśnie on sprawia, że herbata posiada białą barwę. Krzewy herbaciane chronione są przed promieniowaniem słońca, aby nie powstał chlorofil, przez który listki stają się zielone. Gdy nie wytwarza się chlorofil, listki więdną. Kolejno należy je zebrać i wysuszyć. Biała herbata zawiera bardzo dużo witamina C. Z jej pomocą podnosi odporność.

Doprawdy przypadł Ci do gustu nasz temat? Bardzo nas to raduje. Więc zachęcamy do nowych wątków – po prostu wejdź w link do strony (4stronysmaku.pl/).

Działa również przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Zapobiega więc przeziębieniom i innymi chorobami, które mogą wyłączyć nas z prawidłowego funkcjonowania. Niezwykle istotne jest to, że biała herbata przeciwnie do zielonej i czerwonej nie jest cierpka. W zamian mocno orzeźwia i pobudza, podobnie do kawy, jednak bardziej zdrowo.

Biała herbata będzie doskonała także podczas nauki lub pracy, ponieważ wzmacnia koncentrację. Napój ten ma w sobie przeciwutleniacze – dlatego też picie go opóźnia procesy starzenia. Dodatkowo nawilża, co sprawia, że staje się bardzo dobrym składnikiem kosmetyków. Biała herbata to również ochrona przed promieniowaniem rtg dla naszego serca (zamów raport herbat na Magia Orientu), gdyż obniża ciśnienie krwi, cholesterol oraz sprawia, że krążenie jest prawidłowe. Potwierdza się, że osoby, które spożywają regularnie omawianą herbatę są mniej narażeni na choroby serca, m.in. na zawał. Biała herbata zalecana jest osobom zmagającym się z zapaleniem stawów i osteoporozą, ponieważ wzmacnia kości. Nie można zapominać, że biała herbata zmniejsza ryzyko powstawania zmian nowotworowych.

herbata

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Biała herbata jest niezwykła. Posiada tak wiele właściwości zdrowotnych, że doprawdy niełatwo powiedzieć o wszystkich. Z pewnością warto spożywać ten napój. Choć cena nie jest niska, dużym plusem jest fakt, że można ją zaparzyć trzykrotnie! Najkorzystniej jest pić 2-4 filiżanki dziennie. Jedną łyżeczkę zalewa ok. 80-stopniową wodą i trzyma przez 5 do 10 minut. Biała herbata bądź rooibos to sposób na zdrowie – sprawdź bezteinowe herbaty rooibos, naprawdę warto zainwestować w kupno tego napoju. Przeciwdziała i leczy, a jej właściwości są wspaniałe. Za jej pomocą poprawi się nie tylko nasza skóra, lecz także kości, zdrowie i koncentracja. To wspaniałe ile może zdziałać jeden napój – wykorzystajmy to.