Włosy kręcone mogą wyglądać naprawdę atrakcyjne, jednak wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście atrakcyjne, jednak wymagają bardzo troskliwej pielęgnacji, ponieważ najczęściej są o wiele bardziej wymagające aniżeli włosy proste. Zniszczone, czesane na sucho loki zaczynają się puszyć, w ten sposób cała fryzura traci swój kształt, dlatego osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (po więcej info kliknij). Generalnie, dobrze jest decydować się na stosowanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do normalnego użytku powinien być łagodny. Zazwyczaj zalecane są doskonałej jakości kosmetyki (sklep z solą do kąpieli z morza martwego) Loreal (Polecamy kremy na dzień). Marka ma we własnej ofercie nie tylko szampony, ale również maski i odżywki, które znakomicie wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone najczęściej są dość suche z natury, tym samym regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich kondycji. Ponadto, warto pamiętać, aby włosów nie czesać na sucho, ponieważ rozczesanie loków skutkuje kłopotliwym w ułożeniu puchem. Wskazane jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeżeli włosy są naprawdę splątane, warto położyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Dzięki temu, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei o wiele mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto również prawidłowo zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki silikonowe bądź jedwabie do włosów. Chronią końcówki, które jako najstarsza część pasma są zazwyczaj najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również naprawdę wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” dalej nie potrafią wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Często bowiem konieczne jest delikatne pocieniowanie konkretnych warstw włosów, dzięki czemu będą one lżejsze. Jest również sporo technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, między innymi słynny już plunking. Przede wszystkim, warto pamiętać, że wszystkie włosy posiadają inne potrzeby, dlatego należy je obserwować i sprawdzać, jakie kosmetyki lub sposoby pielęgnacji naprawdę przynoszą zadowalające rezultaty. Więcej na stronie