Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że aby zachować szczupłą sylwetkę, należy regularnie ćwiczyć

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi mądre polskie motto. Jest ono w zupełności prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z najważniejszych czynników, które pomagają nam utrzymać szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy trenują każdego dnia, powtarzają, że plusów płynących z takiego typu treningu jest o wiele więcej. W czasie wysiłku fizycznego pojawia się w ciele endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się więc objadać słodyczami, by poczuć zadowolenie. Częste treningi wpływają zatem pozytywnie na naszą psychikę oraz na nasze ciało. Kolejne plusy. Dlaczego więc jest tak dużo ludzi, którzy zawsze starają wymigać się od ćwiczeń? Prawdopodobnie jest to wina lenistwa, które zostało utrwalone przez wiele lat. Jeżeli ktoś wiecznie siedział przed komputerem, to trudno mu będzie skłonić samego siebie do ruchu. Musimy więc mocno się zmotywować, nie przekładać ćwiczeń na tzw. wieczne jutro i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie wolno przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt wiele, ponieważ można zrobić sobie krzywdę.

Niebywale ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz więcej pytań? (http://www.aksonaxis.pl/) Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktowania się. Z radością odniesiemy się do najmniejszej wieści.

Dlatego powinniśmy rozkręcać się stopniowo. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen czy jazda na rowerze. Jeśli jednak lepiej czujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej chętni do regularnych ćwiczeń, to musimy iść przykładowo na aerobik lub zumbę.

Dla osób, które wolą coś spokojniejszego, dobrym rozwiązaniem będzie dla przykładu joga. Rozciągniemy przykurczone mięśnie i zaczniemy gubić nadprogramowe kilogramy.