Wszystko o szeklach, obejmach oraz śrubach

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą z reguły w formie znaku alfabetycznego U. Stosowana jest wszędzie tam gdzie należy prędko złączyć między innymi liny. Ma ona rozmaite wykorzystania na przykład przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś uczepić, przywiesić bądź powiesić. Każda nabyta przez nas szekla powinna posiadać stosowny atest. Często szekle – polecana strona – używane są na jachtach, czyli jednostkach pływających służących na przykład do celów rekreacyjnych. Należy ona do tak nazywanych zapasowych szpargałów, które powinien posiadać każdy żeglarz w swojej tak zwanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie troszeczkę więcej, albowiem notorycznie wlatują do jeziora i zatapiają się.

Obejma zaciskowa służy na przykład do mocowania węży z grubej gumy. Też stosowana jest do rur wtedy wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie stali nierdzewnej istotnie obniża masę obejmy i czyni ją znaczniej giętką. Jest ona wtenczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Warto także pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu spokojnie może być wykorzystywana na zewnątrz, albowiem zmienne warunki klimatyczne nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją doskonałej jakości oraz długowieczności. Bardzo często wykorzystywane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne a także śruby (sprawdź więcej) A4 określane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze stosowane są na przykład do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Te drugie są znaczniej odporne na korozję aniżeli pierwsze i używa się je głównie w przemyśle celulozowym a też w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby odróżniają się pomiędzy sobą przede wszystkim rozmiarami, kształtem łba a także zakończeniem. Śruby nierdzewne idealnie nadają się na zewnątrz, gdzie dominują zmienne warunki pogodowe. Nierdzewność tego typu śrub czy w ogóle stali uzyskuje się dzięki wprowadzeniu do stali należytych dodatków stopowych przykładowo chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być wykorzystywana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na duże temperatury i ma lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl