Wybielanie zębów u dentysty – w jaki sposób wygląda i czy przynosi odpowiednie efekty?

Białe zęby niewątpliwie są dużym atutem zarówno u kobiet jak także u mężczyzn, niestety nie każdy z nas zdoła pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

biały uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Częstokroć poniektóre osoby posiadają z natury ciemniejsze zęby i niestety nic nie jesteśmy w stanie na to zaradzić. Oczywiście zdołamy stosować rozliczne pasty wybielające albo nakładki, jednakże otrzymany efekt nie zawsze jest satysfakcjonujący. W związku z tym współcześnie coraz większą renomą cieszy się wybielanie zębów u dentysty.

Każdy fachowy gabinet dentystyczny Wrocław proponuje wybielanie zębów. Wybielanie zębów może odbywać się różnymi metodami, przykładowo za sprawą specjalnej lampy. Jak wygląda takie wybielanie? Otóż po drobiazgowym oczyszczeniu zębów oraz zabezpieczeniu ich światłoutwardzalnym żelem nanosi się na zęby żel wybielający. Następnie przez około 20 minut zęby zostają naświetlone za sprawą specjalnej lampy. Podczas jednego pełnego zabiegu naświetlanie przeprowadza się dwa czy trzy razy. Rzecz jasna wybielanie zębów jest realizowane pod okiem fachowca, tylko fachowy oraz doświadczony dentysta (sprawdź więcej) wrocław może zrealizować taki zabieg. Na szczęście oddając się w ręce biegłego stomatologa masz gwarancję, iż efekt będzie faktycznie niesłychanie satysfakcjonujący.

wybielanie

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Metody, które stosuje dentysta stomatolog wrocław istotnie dają efekty, bowiem jest to fachowe, gabinetowe wybielanie, jakiego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić osobiście w domu. Aczkolwiek dentyści proponują również wybielanie domowe, jakie polega na stosowaniu przezroczystych nakładek na zęby (ortodoncja mińsk mazowiecki) i preparatu wybielającego. Nakładki takie są realizowane indywidualnie w gabinecie stomatologicznym, tak żeby były starannie dostosowane do zębów pacjenta. Efekt zdoła być widoczny już po drugim użyciu, niemniej jednak zaleca się stosowanie nakładek przynajmniej przez 2 tygodnie. Jest to aktualnie jeden z lepszych i bardziej polecanych zabiegów wybielania zębów.