Wybierz strój na pierwsza komunię swojego dziecka

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Już za chwilę maj, a co za tym idzie czas wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą miały miejsce uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się tej chwili właściwie przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i świeckie.

Dzieci szybko przygotowywane do tej uroczystej mszy: specjalne spotkania z księdzem, nauki modlitw, a obok podobnych spraw, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn pochłaniają kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to dziś równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Księża utyskują, że zakłóca się znaczenie Eucharystii, ale czasy mamy takie, a nie inne: obie kwestie są zajmujące, a obowiązujący wygląd jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest dobre traktowanie sprawy.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie komunijne to wciąż żywy temat: krótkie czy długie rozpalają wyobraźnię dziewcząt już parę dobrych miesięcy wcześniej. Moda na sukienki jest inna co roku. Możliwości kupna jest dużo. Sklepy konkurują między sobą, aby przed majem zapewnić jak najciekawszy asortyment. Oprócz sukienek coraz bardziej modne stają się alby. Najczęściej są wygodne, już przygotowane lub szyte na zamówienie. W zależności od typu mogą być z stójką, obszyte złotą nitką. Na środku mają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie osobom,które chcą aby ich pociechy nosiły się bez zbędnego przepychu.

Tak samo ważne jak sam strój, są galanteria komunijna. Pelerynki to podstawowe elementy każdego stroju. Wianki na uroczystość komunii tworzone na zamówienie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od galerii kwiatowej, w której będziemy chcieli kupić. Wianki wykonywane są z prawdziwych kwiatów, lub gdy aura nie jest właściwa – sztucznych.

Nie zwlekaj! Jeśli intryguje Cię nasz wpis, to kolejny kluczowy artykuł (http://zeccoro.pl/pl/p/Zlota-zawieszka-znak-zodiaku-Rak/364) ukryty jest w podanym linku. Napisz nam własny wniosek – będzie nam niebywale miło.

Pierwsza komunia święta to z pewnością ważne wydarzenie dla dziecka. Trzeba właściwie zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją przez całe życie.