Wycieczka po południowych zakątkach Polski

Wszyscy zachwycamy się Wilnem, mówimy o Barcelonie, a nie mamy pojęcia, co możemy zobaczyć w naszym kraju. W dodatku bierzemy pod uwagę, że mieszkamy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to na pewno w Europie.

Plan wycieczki po naszym kraju nie jest taki łatwy, więc początek warto uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wyprawy. Jeśli uznamy, że to Wrocław, łatwo zaplanować wycieczkę po południowej Polsce. Cel: Kraków.

Srebrno górskie forty

Nie warto zawsze wybierać znanych szlaków i tracić widoki, wybierając autostradę, można zaplanować drogę do grodu Kraka zupełnie inaczej i w pewnym sensie okrężnie. To idealny pomysł, by podziwiać nowe miejsca. Z Wrocławia można więc wybrać się prosto do Srebrnej Góry – to około 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej rozpocząć wyjazd wcześnie rano, by móc spędzić więcej czasu w słynnej twierdzy. To jeden z popularniejszych militarnych obiektów, zachowany w świetnym stanie. Osiemnastowieczna twierdza pilnowała wejścia do Kotliny Kłodzkiej. Forty dobrze oglądać nawet cały dzień – zarezerwujmy na to trochę czasu.

noclegi koło Wrocławia

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/

Beskidy i Bielsko-BiałaPrawie wszyscy znają to miasto, jednak niewielu je odwiedziło. Po aktywnym relaksie w Srebrnej Górze, można zatrzymać się na chwilę, rezerwując hotel Bielsko-Biała to jeszcze jedno z miejsc, które nie zniechęcą cenami turystów.

Publikowany tekst totalnie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zaciekawi Cię też pomocna strona (http://www.stajniaiskra.pl/art/1624/hubertus-2019-i-urodziny-iskry-za-nami.html), która posiada pokrewne dane.

To świetni przystanek, by bez stresu pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a również Beskidy. Wystarczy nabyć mapę i pójść na długi spacer.

Przystanek w Wadowicach

Gdy czas pozwala, drogę do Krakowa można przerwać i zwiedzić Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia tutaj są sporo tańsze, więc od razu trochę zaoszczędzimy. Oprócz tego, że to miejsce każdemu kojarzy się z Janem Pawłem II i jego ulubionymi ciastkami, to miłe miasto, o architekturze charakterystycznej dla tej części kraju. Może więc okazać się prawdziwą atrakcją dla wychowanych na północy i zachodzie kraju. Kraków natomiast najbardziej przyjazny jest jesienią i wiosną, gdy maleje liczba turystów, a pora roku sprzyja spacerom. Trzeba tak zaplanować wyprawę, żeby móc spokojnie chodzić po mieście, bez pośpiechu i odhaczania jedynie znanych miejsc.

Źródło

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/