Z jakiego powodu masaże mają taki dobroczynny wpływ na nasze ciała, ich zalety o których trzeba pamiętać

Jednym z najdawniejszych leczniczych zabiegów, jakie zna ludzkość, jest masaż. Porządnie wykonany nie tylko doskonale odpręży i zrelaksuje, ale także może pomóc w walce z licznymi dolegliwościami i chorobami. Masaże doskonale wpływają na ciało i umysł, z tego też powodu warto od czasu do czasu zrobić sobie godzinną sesję. Jest ich wiele odmian, w rozmaitych krajach praktykuje się różnorodne techniki masowania. Obecnie nie będzie żadnych problemów, żeby skorzystać nie tylko z klasycznych wersji, lecz również czegoś na przykład z Azji.

O ile oczywiście ktoś się na masaż – leżanki do masażu będzie decydował, bo jednak wśród naszego społeczeństwa ta forma leczenia nie cieszy się dużą popularnością. Mimo że masażystów oferujących takie usługi jest coraz więcej, to jednak wiele osób i tak nie miała nigdy okazji przekonać się, jaki wpływ masowanie będzie miało na ciało. A wpływ ma ogromny, bowiem masaż (zobacz rehabilitacja wrocław) oddziałuje pozytywnie na kilka różnych układów, a lecznicze jego wersje, koncentrujące się na przykład na którymś z wybranych narządów znacząco poprawić mogą jego działanie.

masaż

Autor: YONELLE
Źródło: YONELLE

Doczytaj – Rehafit

Masaż w pierwszej kolejności bardzo dobrze rozluźnia mięśnie i sprawia, że są lepiej ukrwione. Pod naciskiem krew zaczyna szybciej docierać do poszczególnych narządów, dostarczając jednocześnie dużą ilość tlenu. Dodatkowo zmniejsza się ciśnienie krwi, następuje spowolnienie akcji serca i wyciszenie organizmu. Dotyk świetnie pomaga także zmęczonym i napiętym mięśniom. Nie na darmo aktywni sportowcy w swoich sztabach obowiązkowo mają masażystę, który będzie ich stawiał na nogi po wyczerpującym wysiłku. Nie można też zapominać o układzie kostnym.

Regularny masaż zwiększa ciężar i objętość kości sprawiając, że stają się one bardziej wytrzymałe i mniej wrażliwe na pęknięcia. Rośnie również elastyczność stawów i wiązadeł, także przyczyniając się do tego że będą mocniejsze. Na zakończenie warto wymienić jeszcze jeden ogromny plus masażu, to znaczy relaks i odpoczynek. Godzina w sprawnych rękach pozwoli zdziałać naprawdę dużo, w jego trakcie można się wyłączyć, wyciszyć i zupełnie zapomnieć o otaczających problemach.

Źródło –