Z jakiego powodu obsługa klientów jest taka istotna.

Jeszcze 25 lat temu, w okresie innego ustroju, w Polsce, pojęcie rzetelnej obsługi klienta było dla wszystkich z nas zupełnie obce. Polacy kupowali przedmioty w miejscach, gdzie można było je dostać, a sklepowy był swoistym panem na włościach. Brak konkurencji że strony pozostałych przedsiębiorstw, przysłowiowo rozpuścił sprzedających i sprzedawców, którzy swoich klientów traktowali z góry, a nieszczęsny kupujący nie mógł zrobić nic, bo ostatecznie chciał kupić towar.

Po przemianie ustrojowej i udostępnieniem polskiego rynku zbytu dla zachodnich producentów, w naszym kraju zaczęły się wykształcać europejskie standardy obsługi konsumenta. Zauroczeni brakiem ograniczeń i przedefiniowanym systemem wartości obywatele Polski zaczęli w końcu wymagać od handlowców wyższego poziomu ogłady i obsługi.

Dzisiaj już niewielu z nas pamięta te czasy, a jeszcze mniej z nas wspomina je z tęsknotą. Cały świat ruszył już do przodu, jakość obsługi klienta także. Spora ilość możliwości i postęp technologiczny (przykładowo: internetu) umożliwiły nieograniczoną niczym możliwość poruszania się po świecie sklepów, i w świecie rzeczywistym, a także w sieci. Wyjścia do sklepu na zakupy nie musimy dziś planować, a jeśli nie chcemy ruszać się z mieszkania, wystarczy, że wprowadzimy w naszej ulubionej wyszukiwarce potrzebną nam frazę powiązaną z poszukiwanym produktem, np. “Czółenka Deichmann” i otrzymamy pełny spis produktów wybranego producenta.

Podobnie sytuacja ma się podczas zakupów w rzeczywistym świecie.

Kliknij ten link i zobacz tam uwagi o nas. Gdy wynikną jakiekolwiek wątpliwości, to szybko Ci na wszystkie odpowiemy.

Bo jeśli obsługa nie będzie zadowalająca, lub asortyment będzie zbyt mały, po prostu odwiedzimy inny sklep Deichmann, wspomniany już wyżej, od dawna wiódł prym w jakości obsługi konsumentów. Wysokie zachodnie standardy bardzo szybko przyjęły się w Polsce. Miałbym ochotę tutaj opisać niedawną historię.

W ostatnim czasie wybrałem się do pasażu handlowego, z zamiarem zakupienia interesującego sprzętu wędkarskiego. Moja żona namówiła mnie do wstąpienia “przy okazji” do sklepu obuwniczego, żeby tylko “rzucić okiem” na nowe buty męskie Deichmann był w tej galerii najbliżej, wiec wstąpiliśmy tam, wydawało mi się, na chwile.

Dane, które posiada praktyczna propozycja (https://modazielinscy.pl/aktualnosci/jak-dzialamy-do-27-listopada-2020-r-), są jak najbardziej przydatne, jeżeli ciekawi Cię opisywany wątek – kliknij zatem tutaj!

Na wejściu przywitały nas uśmiechnięte ekspedientki, jakie przez całe nasze zakupy służyły mi radą, również pod kątem wyglądu butów i sposobu mojego ubierania się. Niezwykle szybko dobrały mi dobre buty, jakie oczywiście kupiłem i wyszedłem zupełnie zadowolony ze sklepu.