Zabawki dla dzieci, ćwiczące zdolności plastyczne

Odeszły do przeszłości czasy, w których zwykła lalka i klocki drewniane to były jedyne zabawki, dostępne na rynku. Współcześni rodzice mają duże wymagania i oczekują, aby zabawki pełniły dodatkowo rolę nauki poprzez zabawę, uczyły kształtowania jakichś praktycznych umiejętności przez dziecko. Doskonałym pomysłem jest kupno zabawek, poprawiających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, zobowiązującym do charyzmy, staranności i cierpliwości, kształtujemy w dziecku umiejętności, które przydają się w późniejszym życiu. Nauka podana w formie beztroskiej zabawy to najlepszy sposób na każdego dzieciaka. Wśród manualnych zabaw ostatnio niezmiennie króluje ciastolina lodziarnia, sklep, a może pizzeria – z ciastoliny można przygotować prawie wszystko!

Specjalne komplety tematyczne posiadają foremki, maszynki do tworzenia określonych kształtów i powodują, iż zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same zalety, maluch uczy się rozpoznawać barwy, tworzyć przedmioty zgodnie z szablonem podanym na pudełku, trenuje dłonie podczas nakładania ciastoliny do niedużych foremek, albo tworzenia odpowiednich kształtów. Ponadto, przygotowane w czasie zabawy lody, hamburgery, czy inne rzeczy, można wykorzystać przy innej zabawie, na przykład w sklep.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij ten link. Znajdujące się tam treści też Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje (https://sport-dog.pl/).

Dobry przykład to oferta do wyszukiwarki internetowej hasło: ciastolina lodziarnia, od razu zobaczymy, iż dostępnych jest wiele różnorodnych zestawów. Jedne są bardzo rozbudowane, inne dość niewielkie i chodzi tutaj nie tylko o ilość znajdującej się w zestawie ciastoliny, ale również o różnorodność dołączonych maszynek i foremek. Rzecz jasna, im bardziej bogaty zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla małego użytkownika, ale jeżeli pragniemy się upewnić, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można najpierw wybrać skromniejszy zestaw, który kiedyś ulepszymy o dodatkowe elementy. Koniecznie zobacz też gry edukacyjne.

Tutaj znajdziesz mnóstwo interesujących informacji na ten temat – wystarczy kliknąć na odsyłacz do artykułu (https://www.collegium-novum.pl/blog,3.html), a na pewno dane tam zawarte będą wartościowe.

Takie zestawy pozwalają na wspólną zabawę z dzieckiem, jednak dzieci doskonale radzą sobie również bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy zademonstrować im możliwości kompletu oraz zachęcić do tworzenia nowych rzeczy – to bardzo pobudzi ich wyobraźnię i kreatywność. W czasach jaskrawych i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka tylko na krótki moment, dobrze jest nabyć coś oryginalnego i zarazem przydatnego.